سامانه سردسیری و سد بیستون دو مطالبه مهم کرمانشاه است

به گزارش مسافرت رو، استاندار کرمانشاه اجرای سامانه سردسیری، سد بیستون و ادامه طرح گرمسیری را مطالبات مهم کرمانشاه در حوزه آب معرفی کرد.

سامانه سردسیری و سد بیستون دو مطالبه مهم کرمانشاه است

به گزارش خبرنگاران کرمانشاه؛ هوشنگ بازونددر جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت آب استان که با حضور رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزهای غربی شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار گشت؛ گفت: در ساختار جدید وزارت نیرو به منظور مدیریت مناسب منابع آب و چالش های این بخش، برای حوضه های آبریز یک مدیریت واحد قرار داده اند که به تقسیم عادلانه آب بسیار کمک می کند.

وی اضافه کرد: روز گذشته در ستاد بحران استان به بررسی جدی موضوع خشکسالی و اثرات آن در حوزه آب شرب و کشاورزی پرداخته شد و ما وظیفه داریم به هر شکل ممکن آب شرب مردم در شهرها و روستاها را تامین کنیم و برای اینکار برنامه ریزی لازم را انجام داده ایم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه سال جاری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است در ادامه مطرح نمود: آب یکی از زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از تولید است و با توجه به شرایط خشکسالی، انتظار داریم تجدید نظرهایی در تخصیص های آب به خصوص در حوزه صنعت و معدن صورت گیرد.

وی ادامه داد: پیرامون تخصیص آب سد بیستون با وزارت نیرو رایزنی های لازم اجرا شده و توافقات لازم انجام گرفته است.

بازوند اعلام کرد: اگر مشکل تخصیص آب سد بیستون حل نشود در 5 تا10 سال آینده بیش از 30 تا 40 هزار کارگر به علت کمبود آب و تعطیلی صنایع، بیکار می شوند.

مدیر ارشد استان در طرح بزرگ گرمسیری گفت: مسائل اجرایی این طرح تا سرپل ذهاب و بازی دراز حل شده و ولی برای ادامه این پروژه تا نفت شهر نیازمند اعتبارات ویژه هستیم.

وی سامانه سردسیری را دیگر طرح مهم و محوری استان معرفی کرد که 200 هزار هکتار از زمین های دیم کرمانشاه را آبی می کند و یک تحول جدی در حوزه کشاورزی استان رخ می دهد.

بازوند ادامه داد: دکتر اردکانیان دستور مطالعه سامانه سردسیری را داده اند و اجرای آن یکی از مطالبات جدی کرمانشاه است.

مدیر ارشد استان در بخش دیگری از سخنانش به موضوع جابجایی معاون عمرانی استانداری اشاره کرد و گفت: مهندس سالاری 28 اردیبهشت ماه استعفای خود را کتبا اظهار داشت و من از ایشان درخواست کردم تا معرفی معاون جدید به فعالیت خویش ادامه دهند که بزرگوارانه تا امروز ادامه فعالیت دادند.

وی در مورد معاون جدید عمرانی استانداری کرمانشاه گفت اضافه کرد: مهندس فخری در استان کرمانشاه نیاز به معارفه ندارد و همه با توانمندی های ایشان آشنا هستند و یکی از مدیران بسیار باتجربه در حوزه شهرداری ها است که چند سال اخیر هم معاون عمرانی استان سمنان بوده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1753

به "سامانه سردسیری و سد بیستون دو مطالبه مهم کرمانشاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه سردسیری و سد بیستون دو مطالبه مهم کرمانشاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید