زندگی ارزان در تایلند (قسمت سوم)

به گزارش مسافرت رو، اقامت ارزان چند ماهه در تایلند می تواند با رعایت نکات جالبی هزینه ای بسیار کم داشته باشد. در این سری مقالات خبرنگاران ما شما را در این جهت کمک می کنیم.

زندگی ارزان در تایلند (قسمت سوم)

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند به عنوان کشوری توریستی همواره جذابیت جدید و غافل گیر نماینده ای برای گردشگران و خارجی ها دارد. خیلی از ما به جای سفر با تور، ترجیه می دهیم مدتی چند ماهه در کشور مقصد زندگی کنیم تا بهتر با آن کشور و مردمش آشنا شویم. اگر شما هم قصد دارید در تایلند چند ماه تا یک سال زندگی کنید، این مقاله و دو بخش قبلیش یاری شایانی برایتان محسوب می گردد.

این مقاله از زبان آرون جان (AARON JAHN)، مربی و مبارز حرفه ای موی تای تقدیم می گردد.

12. هیچهایک کنید

هیچهاک در تایلند بسیار آسان و امن است. بسیاری از موتورسواران و راننده های گذری شما را سوار خواهند کرد. فقط مطمئن شوید که با خود کت بارانی همراه دارید! این گونه رانندگان از شما پول نخواهند خواست اما اگر به نظرتان رسید وضع اقتصادی خوبی ندارند مودبانه تر است که به آن ها کمی غذا یا پول سوخت تعارف کنید.

با هیچهایک به اطراف تایلند می توانید تجارب جالبی کسب کنید. به خاطر روشن فکر بودن دیگر خارجی ها، در این کشور به راحتی می توانید هیچ بزنید (برای هیچهایک وسیله پیدا کنید) و این سواری به شما شانس ملاقات با محلی ها و دیگر غربی ها را خواهد داد.

13. از غذاهای غربی دوری کنید

این روش در تئوری می تواند پول زیادی را برای شما صرفه جویی کند. غذاهای غربی در تایلند به خاطر واردات بسیار گران هستند و حتی مزه خوبی هم ندارند. اگر یک بار هم در تایلند پیتزا، صبحانه سرخ شده یا هر چیز غربی دیگری را خورده باشید متوجه منظورم می شوید. غذای محلی ها را بخورید. تایلند بهشت افراد تنبلی است که نمی خواهند غذای خود را بپزند. آن جا همواره غذای ارزان در بازار ها و رستوران های نزدیک شما پیدا می گردد.

14. انعام ندهید

تایلندی ها انتظار انعام ندارند پس خودتان را خسته نکنید. این کار بسته به جایی که از آن می آیید ممکن است خسیسانه به نظر برسد اما من نیز به عنوان یک بریتانیایی زیاد هم عادت به انعام دادن ندارم. علاوه بر آن اهل خریدهای ارزان هستم!

15. از فروشگاه ها آب نخرید

بطری آبتان را از یکی از ماشین هایی که خارج از فروشگاه ها زنجیره ای تسکو (Tesco) است با هزینه 115 تومان برای هر لیتر پر کنید. این میزان آب در فروشگاه بین 10 تا 20 برابر هزینه خواهد داشت! قیمت نوشیدنی ها ورزشی و گازدار از آن هم بیشتر است.

16. برای دیدنی های گردشگری پولی پرداخت نکنید

در تایلند فعالیت های سرگرم نماینده زیادی هستند که نیازی به پرداخت هزینه دسترسی ندارند. با دوستانتان جمع شوید، دوچرخه کرایه کنید و به کاوش این دنیای خاص و زیبا بپردازید.

17. برای تراکنش پول نقد هزینه پرداخت نکنید

وقتی که به پول نیاز دارید از دریافت مبالغ کم از دستگاه های خودپرداز امتناع کنید (در بسیاری از کشورها دریافت پول از خودپرداز هزینه دارد). پول بیشتری بگیرید و آن را در بخشی مخفی و قفل شده در اتاقتان نگه دارید؛ وگرنه برای دریافت 1000 بات یا 115 هزار تومان مجبور خواهید شد 350 بات یا 40 هزار تومان! هزینه پرداخت کنید. اگر برای دریافت هر چک مسافرتی هزینه اضافه دارید، چک های بزرگ تر سفارش دهید.

اگر برای استفاده از کارت عابربانکتان هر بار مجبور به پرداخت هزینه اضافه هستید، تعداد دریافت ها را کمتر و مبالغ را بیشتر کنید.

18. توسط پلیس تایلند جریمه نشوید

گفتنش آسان است اما چند راه وجود دارد که مجبور نشوید هر بار که از پست پلیس می گذرید 60 هزار تومان پول زور پرداخت کنید. در مناطقی مانند چیانگ مای، پوکت و پاتایا پلیس منتظر است تا از خارجی ها به هر بهانه ای پول بگیرد. بهانه هایی از جمله نپوشیدن کلاه ایمن یا همراه نداشتن گواهی نامه. ظاهرا درآمد پلیس اینجا زیاد نیست و برای رساندن درآمدشان به حد مطلوب در طول جهت های شلوغ پست های زیادی ساخته اند تا توریست های مشکوک را گیر بیاندازند.

همواره کلاه ایمنی بر سر بگذارید و همواره گواهینامه همراه داشته باشید. این دوکار همواره هم کافی نیست چرا که گاهی بهانه دیگری برای جریمه پیدا می نمایند اما با این روش به طور کلی امکان متوقف شدن شما توسط پلیس کاهش جدی می یابد.

همچنین ممکن است برای انداختن ته سیگار به بیرون جریمه شوید پس حواستان باشد. تایلندی ها زیاد هم برای این موضوع گیر نمی افتند اما قضیه برای خارجی ها فرق دارد.

19. آمار مخارجتان را داشته باشید

به نظر واضح می رسد اما حواستان باشد وقتی به ما خوش می گذرد به راحتی ممکن است حساب خرج کردن از دستتان در برود. همواره آمار خرج هایتان را به راحتی روی نرم افزار یا دفترچه یادداشت تلفنتان ثبت کنید. این کار را ترجیحا در لحظه اول پس از خرج کردن انجام دهید. به یاد داشته باشید اگر می خواهید به اندازه پولتان در تایلند بمانید، هر 10 دلاری که خرج می کنید به معنای یک روز کمتر زندگی در این کشور است.

مهمترین نکته برای صرفه جویی و پس انداز در تایلند: تایلندی شوید

بیشتر نکاتی که اینجا گفتیم به یک معنی هستند: کار بکنید که تایلندی ها می نمایند. آسان ترین راه برای صرفه جویی در تایلند این است که مثل خودشان زندگی کنید.

بیشتر هزینه هایی که ما به عنوان یک خارجی در تایلند داریم به خاطر چیزهایی است که در کشور خودمان به آن ها خو گرفته ایم. پاسخ ساده است: فکر کردن مثل یک خارجی کافی است، مثل یک تایلندی فکر کنید.

بخش آخر این مقاله نیز تقدیم شما مسافرت رویی های عزیز شد. ما که حسابی برای آغاز یک چالش چند ماهه در این کشور زیبا وسوسه شدیم. شما چطور؟ آیا تجربه سفر به این کشور را دارید؟ آیا نکته ای وجود دارد که بخواهید به این لیست اضافه کنید؟ مثل همواره با ما همراه باشید.

منبع: کجارو / muaythaischolar.com
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 553

به "زندگی ارزان در تایلند (قسمت سوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی ارزان در تایلند (قسمت سوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید