روبان قرمزی که شهر تهران را پوشاند

به گزارش مسافرت رو، تهران (پانا) - یکشنبه شب، در آستانه روز جهانی ایدز سه سازه مهم شهری به رنگ قرمز در آمدند تا اهمیت آگاهی رسانی درباره اچ آی وی/ایدز را یادآور شوند و هم زمان با این اتفاق، گالری نقاشی بچه ها متاثر از ایدز در نگارخانه مجازی گالری آنلاین برگزار می گردد.

روبان قرمزی که شهر تهران را پوشاند

مخاطبان و علاقمندان این حوزه می توانند با مراجعه به گالری آنلاین HIV.galleryonline.ir از این نمایشگاه بازدید نمایند. تمامی عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه صرف تهیه تبلت برای آموزش آنلاین بچه ها متاثر از ایدز خواهد شد.

از دیگر فعالیت های این پروژه می توان به کمپین مدرسه ات با من اشاره نمود. این کمپین در راستای حمایت تحصیلی بچه ها متاثر از ایدز در پلتفرم جمع سپاری راتا به آدرس ratacf.ir/madresebaman راه اندازی شده است و هدف آن تامین 30 عدد تبلت با حمایت افراد نیکوکار برای حضور دانش آموزان تحت تاثیر اچ آی وی/ایدز در کلاس های آنلاین مدرسه است.

تمامی این اقدامات در قالب پروژه ویروسی که با ما زندگی می نماید و توسط موسسه کاهش آسیب سیمای سبز رهایی شکل گرفته است.

هم زمان با روز جهانی ایدز و در راستای مطلعی رسانی پیرامون پیشگیری از انتشار ویروس اچ آی وی و اصلاح رفتار جامعه و برطرف انگ و تبعیض برای کسانی که با اچ آی وی/ایدز زندگی می نمایند باشگاه مثبت موسسه کاهش آسیب سیمای سبز رهایی اقدام به راه اندازی این پروژه نموده است.

در ماه های اخیر به واسطه اپیدمی جهانی بیماری کرونا، بسیاری از افراد جامعه به کرونا مبتلا شده یا به نوعی با آن درگیر بوده اند که این تجربه شباهت زیستی فراوانی با افرادی دارد که با بیماری اچ آی وی/ایدز زندگی می نمایند که مساله استیگما (انگ)، ضعف شدید جسمانی، مسائل اقتصادی و بیکاری، ترس از بیماری و همچنین ترس از افشای بیماری از این دست تجربیات است.

به همین دلیل تمامی افرادی که تجربه ای از انگ و تبعیض در دوران همه گیری کرونا دارند می توانند این تجربه را در فضای مجازی با هشتگ #ویروسی-که-با-ما-زندگی-میکند منتشر نمایند و از این طریق به افزایش مطلعی جامعه در این راستا یاری نمایند.

لازم یه ذکر است باشگاه مثبت سیمای سبز رهایی با پروژه ویروسی که با ما زندگی می نماید با شبیه سازی شرایط زندگی با اچ آی وی/ایدز به وسیله یادآوری روزهای زندگی با کرونا، افراد جامعه را به تعمق بیشتر و درک مناسب تر از شرایط افرادی که با اچ آی وی/ایدز زندگی می نمایند دعوت می نماید.

باشگاه مثبت موسسه کاهش آسیب سیمای سبز رهایی فضایی است جهت ارائه خدمت به افرادی که با اچ.آی.وی/ ایدز زندگی می نمایند.

از آنجا که این افراد به دلیل انگ و تبعیض با مسائل اجتماعی گسترده ای روبرو هستند و یا به علت شرایط بیماری و ضعف بدنی توانایی اشتغال ندارند، سیمای سبز رهایی در قالب باشگاه مثبت به ارائه خدمات به افرادی که با اچ آی وی/ایدز زندگی می نمایند و همچنین افرادی که زندگی آنها متاثر از اچ آی وی/ایدز است (مانند فرزندان این افراد) می پردازد و به یاری احتیاج سنجی های دوره ای، از احتیاج ها و مسائل این مددجویان مطلع شده و با یاری خیرین محترم و مردم عزیز و همچنین سازمان بهزیستی کشور نسبت به برطرف این مسائل اقدام می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1424

به "روبان قرمزی که شهر تهران را پوشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبان قرمزی که شهر تهران را پوشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید