درخواست غرب برای فشار به چین از کانال سین کیانگ و شروط اعلام شده پکن

به گزارش مسافرت رو، کشورهای غربی و در رأس آنها کانادا با تهیه بیانیه ای خواهان سفر هیئتی از حقوق بشر سازمان ملل به سین کیانگ شده اند که این درخواست با واکنش چین همراه شده است.

درخواست غرب برای فشار به چین از کانال سین کیانگ و شروط اعلام شده پکن

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، بیش از 40 کشور، امروز (سه شنبه) از چین خواستند تا به رئیس حقوق بشر سازمان ملل اجازه دسترسی سریع به منطقه سین کیانگ برای آنالیز گزارشات مربوط به بازداشت بیش از یک میلیون نفر در این منطقه را صادر کند.

بیانیه مشترک در خصوص چین به وسیله لسلی نورتون، سفیر کانادا به نمایندگی از کشورهای استرالیا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن و آمریکا به شورای حقوق بشر ارسال شد.

در این بیانیه آمده است: گزارشات معتبری به این موضوع اشاره دارند که بیش از یک میلیون نفر به صورت تصادفی در سین کیانگ تحت بازداشت قرار دارند و اینکه نظارت های گسترده ای علیه اویغورها و اعضای دیگر اقلیت ها وجود داشته و محدودیت های بسیاری علیه فرهنگ اویغورها و آزادی آنها اعمال شده است.

با این حال، لیو یویین، سخنگوی هیئت چین در سازمان ملل در ژنو گفت که دیدار نماینده سازمان ملل باید محبت آمیز بوده و با هدف ترویج همکاری انجام گردد نه اینکه به شکل انجام تحقیقات با پیش فرض مقصر بودن چین صورت بگیرد.

ر

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1771

به "درخواست غرب برای فشار به چین از کانال سین کیانگ و شروط اعلام شده پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست غرب برای فشار به چین از کانال سین کیانگ و شروط اعلام شده پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید