خرابکاری روی نقاشی دیواری بنکسی ، ماجرای دو نقطه قرمز جنجالی

به گزارش مسافرت رو، هنرمند خیابانی که به اثر بنکسی روی یکی از دیوارهای شهر بیرمنگام آسیب زده بود علت کارش را جلب توجه اذهان عمومی به بی خانمان ها مطرح کرد.

خرابکاری روی نقاشی دیواری بنکسی ، ماجرای دو نقطه قرمز جنجالی

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیرمنگام لایو، یک نقاش خیابانی که خودش را هِرز Hers معرفی می نماید، نقاشی چاپیش روی بوم را در ebay به فروش گذاشت تا به گفته خودش، درآمدش را خرج سر و سامان دادن به بی خانمان ها کند.

بنکسی هنرمند خیابانی مشهور بریتانیایی هفته گذشته از آخرین اثرش، یک نقاشی روی دیواری در محله جواهرفروش های بیرمنگام رونمایی کرد. او دو گوزن را روی دیوار، پای نیمکتی که محل خواب یکی از بی خانمان های آن خیابان بود، نقاشی کرد. ترکیب این دو گوزن در حالی که انگار دارند نیمکت را می کشند، تصویری شبیه به سورتمه معروف بابانوئل ساخته است. بابانوئلی که این بار، مردی بی خانمان و ژنده پوش است که همه زندگیش، کیسه ای است که زیر سرش می گذارد. بنکسی در اینستاگرامش نوشت که ظرف 20 دقیقه، رایان مورد توجه رهگذران نهاده شد و بدون آن که درخواست کند، چیزهایی مثل نوشیدنی داغ نصیبش شد.

  • بنکسی از نقاشی دیواری جدیدش رونمایی کرد
  • لغو مزایده مجسمه درینکر اثر بنکسی
  • افزایش یک میلیون پوندی ارزش نقاشی پاره پاره | بنکسی جهان را غافلگیر کرد
  • کشف هویت مشهورترین نقاش خیابانی

بعد از مدتی، یک نقاش خیابانی دیگر به نام هِرز Hers، دو نقطه قرمز روی صورت گوزن ها نقشی کرد که مورد اعتراض بسیاری از شهروندان بیرمنگام نهاده شد. یکی از شهروندان بیرمنگام در توئیتر نوشت: من تعجب نکردم... همواره کسی هست که بخواهد یک اثر خاص را خراب کند.

یکی دیگر از شهروندان هم نوشت: بنکسی به بیرمنگام آمد و یک اثر جذاب از خودش به جا گذاشت و ما آن را در کمتر از 48 ساعت خراب کردیم. ما لیاقت چیزهای خوب را نداریم.

اثر نقاش خیابانی، Hers - بعد از جنجالی که صاحبش به پا کرد، به فروش گذاشته شد

هِرز در ویدئویی که با صورت ناپیدا و صدای مخدوش از خودش در یوتیوب منتشر نموده، علت کارش را جلب توجه به زندگی سخت بی خانمان ها عنوان می نماید. او می گوید هوادار بنکسی است و می خواسته اثری از خودش در کار بنکسی به جا بگذارد.

هِرز می گوید: خواستم توجه ها را به این مسئله جلب کنم که با وجود شرایط سختی که بی خانمان ها در آن گرفتارند، کلی پول صرف نگهداری و نگهبانی از اثر بنکسی می گردد. او بعد از این کار، اثری روی بوم چاپ کرد و آن را در ebay به نفع بی خانمان ها به فروش گذاشت. در این اثر، تصویر مرد بی خانمانی را می بینیم که به دو نقطه سرخ نگاه می نماید.

در این ویدئو نقاشی اولیه را می بینیم:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 753

به "خرابکاری روی نقاشی دیواری بنکسی ، ماجرای دو نقطه قرمز جنجالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرابکاری روی نقاشی دیواری بنکسی ، ماجرای دو نقطه قرمز جنجالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید