تکواندو گرندپری بلغارستان، اعتراض رسمی ایران به قضاوت داور برزیلی دیدار حسینی و لی

به گزارش مسافرت رو، فدراسیون تکواندو ایران با توجه به ناداوری قاضی دیدار میرهاشم حسینی و نماینده کره جنوبی در نامه ای رسمی اعتراض خود را به کمیته برگزاری مسابقات اظهار داشت.

تکواندو گرندپری بلغارستان، اعتراض رسمی ایران به قضاوت داور برزیلی دیدار حسینی و لی

با تور بلغارستان از کشوری اروپایی دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی مسافرت رو، روز نخست مرحله رقابت های گرندپری تکواندو در سال 2019 امروز(آدینه) در صوفیه بلغارستان برگزار گردید و در وزن 58- کیلوگرم، میرهاشم حسنی نماینده تکواندو ایران با شکست در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات مقابل دای هون لی از کره جنوبی از دور مسابقات کنار رفت.

در این دیدار نماینده تکواندو ایران در خاتمه راندهای نخست و دوم از حریف نامدار خود پیش بود اما مارسلو قاضی برزیلی این دیدار با اخطارهای متعدد شرایط را به گونه ای پیش برد که در فاصله دو ثانیه به خاتمه مسابقه نماینده کشورمان 10 اخطاره و با نتیجه 37 بر 35 مغلوب حریف کره ای خود گردد.

بعد از خاتمه این دیدار، آرش فرهادیان، مدیر سازمان تیم های ملی با توجه به ناداوری که در حق میرهاشم حسینی صورت گرفت در نامه ای کتبی و رسمی اعتراض فدراسیون تکواندو ایران را به کمیته برگزاری مسابقات اظهار داشت.

فرهادیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مسافرت رو، ضمن تایید این موضوع اظهار داشت: متاسفانه از راند اول دیدار میرهاشم حسینی و دای هون لی تعیین بود که مارسلو قاضی برزیلی این دیدار با برنامه روی شیاپ چانگ حاضر شده است و او اخطارهای بی دلیل و خلاف قانون مسابقات تکواندو را به نماینده کشورمان داد و دو بار امتیاز ضربه مشت میرهاشم را ابطال و تبدیل به اخطار کرد.

وی توضیح داد: دلیل این نوع قضاوت داور این مسابقه برای ما ناتعیین است. بعد از خاتمه این دیدار با چند داور بین المللی تکواندو ایران که مسابقه را تماشا نموده بود مشورت کردیم و آنها نیز اعتقاد داشتند کار داور برزیلی خلاف مقررات بوده است. متاسفانه قانون بدی وجود دارد و اعتراض هیچ تغییری در روند نتیجه نخواهد داشت، اما با داور برخورد خواهد شد.

مدیر سازمان تیم های ملی تکواندو گفت: در حال اعلام اعتراض کتبی خود به کمیته برگزاری مسابقات هستیم. اگر میرهاشم در شرایط طبیعی رقابت می کرد باز هم حریف نامدار خود را شکست می داد و یک بار دیگر نتیجه درخشانی را کسب و در کسب مدال طلا هت تریک می کرد، اما با لطف داور برزیلی این اتفاق نیفتاد. فیلم این مسابقه موجود است و داوران می توانند با مشاهده آن به صحت ادعای ما پی ببرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 514

به "تکواندو گرندپری بلغارستان، اعتراض رسمی ایران به قضاوت داور برزیلی دیدار حسینی و لی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو گرندپری بلغارستان، اعتراض رسمی ایران به قضاوت داور برزیلی دیدار حسینی و لی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید