تولید ربات برقی خورشیدی برای برف روبی و چمن زنی

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، سواپ رباتیکس، یک شرکت تولید کننده ربات های برقی چمن زن و برف روب، جزئیاتی درباره نحوه ساخت تجهیزات خود ارائه کرده است. برای چند سال آینده، 95 درصد تمرکز این استارت آپ بر روی ساخت ربات هایی خواهد بود که علف ها و انواع پوشش گیاهی هرز را در نقاطی مانند مزارع خورشیدی بزرگ 1000 هکتاری می برند. تمرکز ثانویه این شرکت ساخت ربات های خورشیدی برف روبی از پیاده روها است.

تولید ربات برقی خورشیدی برای برف روبی و چمن زنی

این استارت آپ در اکتبر 2019 از طریق تیم لیختی، مدیر عامل شرکت، محمد اچ احمد، مدیر طراحی ماشین، اسپنسر کسسینسکی و مدیر طراحی الکتریکی آدونیس منصور، تأسیس شد. این سه نفر همه با هم در دانشگاه واترلو تحصیل می کردند.

این تیم تصمیم گرفت رباتی بسازد که بتواند به طور پایدار چمن ها و علف ها را در یک محیط کنترل شده قطع کند. لیختی در این مورد گفت: در حال حاضر، چند چالش اصلی هنگام قطع کردن پوشش های گیاهی در مزارع خورشیدی وجود دارد. روش مورد استفاده ناپایدار است. این کار با استفاده از تجهیزات بنزینی یا دیزلی انجام می شود، بنابراین واضح است که کربن زیادی تولید می شود. همچنین هزینه بالایی برای خرید بنزین و گازوئیل وجود دارد. تجهیزات همچنین از زمین های ناهموار عبور می کنند، بنابراین خرابی تجهیزات و هزینه های زیادی در ارتباط با آن وجود دارد. ولی ربات های الکتریکی، بسیار پایدارتر هستند. همچنین قطعات بسیار کمتری در آنها وجود دارد و لذا به ندرت خراب می شوند.

ربات های مذکور دارای سیستم هیدرولیک داخلی هستند که تیغه های برش چمن و متصل کننده بخش های برف روب را حرکت می دهند. باتری های ربات ها را نیز می توان در پنج دقیقه تعویض کرد و لذا آنها تمام روز را کار می کنند. ربات های مذکور همچنین می توانند بیش از 450 کیلوگرم وزن را تحمل کنند.

سواپ رباتیکس، طی 60 روزی که از معرفی ربات های آن در اواسط سال 2022، می گذرد توافق نامه هایی با ارزش بیش از 9 میلیون دلار برای فروش محصولات خود امضا کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مهر 1401 بروزرسانی: 27 مهر 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2221

به "تولید ربات برقی خورشیدی برای برف روبی و چمن زنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ربات برقی خورشیدی برای برف روبی و چمن زنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید