کوشش دموکرات ها برای دریافت کنترل سنا و مجلس نمایندگان

به گزارش مسافرت رو، آمریکایی ها در سوم نوامبر علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، برای معین سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به پای صندوق های رای رفتند. دموکرات ها کوشش دارند کنترل سنا را به دست بگیرند اما رقابت سفت و سختی هم در مجلس نمایندگان در جریان است.

کوشش دموکرات ها برای دریافت کنترل سنا و مجلس نمایندگان

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به نوشته روزنامه گاردین، سنای آمریکا 100 عضو دارد و جمهوری خواستار 53 به 47 اکثریت آن را در اختیار دارند. دموکرات ها باید حداقل سه کرسی، یا چهار کرسی در صورت پیروزی دوباره ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری به دست آورند.

در آن صورت مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا می تواند در صورت تساوی آرا در سنا، رای را بشکند. سناتورها یک دوره شش ساله خدمت می نمایند و هر دو سال یک سوم کرسی ها به رای گذاشته می گردد. سال جاری برای 35 کرسی سنا رقابت هست.

با شروع شمارش آرا، رقابت در سنا میان دموکرات ها و جمهوری خواستار به ترتیب 46 به 46 است. کسب 51 کرسی برای پیروزی اهمیت دارد. انتخابات سنا در ایالت جورجیا به دور دوم کشیده است.

از جمله سناتورهای سرشناسی که دوباره به سنا راه یافتند، می توان به لیندسی گراهام، تام کاتن و میچ مک کانل نام برد.

مجلس نمایندگان آمریکا هم 435 کرسی دارد که تمام آن در سوم نوامبر به رای گذاشته شد. براساس شمارش آرا تا امروز (چهارشنبه)، 169 دموکرات و 161 جمهوری خواه به این مجلس کنگره راه یافته اند. اکثریت با 218 کرسی به دست می آید.

نانسی پلوسی، رئیس کنونی مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات است، دوباره برنده شده است. او پیش بینی کرد که اکثریت این مجلس دوباره در اختیار دموکرات ها قرار بگیرد.

خبر ادامه دارد...

، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1364

به "کوشش دموکرات ها برای دریافت کنترل سنا و مجلس نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دموکرات ها برای دریافت کنترل سنا و مجلس نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید