برلین جاسوسی از سازمان های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا را در دستور کار خود قرار می دهد

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران: برلین در واکنش به موارد اخیر جاسوسی های آمریکا در آلمان جاسوسی از سازمان های اطلاعاتی کشورهای دوست را در دستور کار خود قرار می دهد.

برلین جاسوسی از سازمان های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا را در دستور کار خود قرار می دهد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مسافرت رو، به نقل از نشریه دی سایت، به گزارش زوددویچه سایتونگ، دولت آلمان تصمیم گرفته است سازمان های اطلاعاتی انگلیسی و آمریکایی را مورد نظارت و جاسوسی قرار دهد. این تصمیم حداقل برای زمانی که آن ها در خاک آلمان فعالیت دارند گرفته شده است. تا کنون اقدامات ضد جاسوسی آلمان بخصوص روی کشورهایی مانند روسیه، چین و ایران به کار برده می شد.

گسترش نظارت های برلین، واکنش دفتر صدر اعظم آلمان، وزارت امور خارجه و وزارت کشور روی اتهامات جاسوسی اخیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در آلمان بوده است. البته در سال گذشته درباره تصمیمات این چنینی بحث هایی در آلمان وجود داشت. دولت آلمان به دلیل نگرانی درباره خدشه دار شدن مناسبات خود با آمریکا مدتها درباره اجرایی کردن چنین تصمیماتی دچار شک و تردید بود.

البته به نوشته زوددویچه سایتونگ دامنه جاسوسی های جدید آلمان هنوز معین نشده است. بر این اساس سازمان اطلاعات امنیت آلمان (BND) در آمریکا نباید اقدام به جاسوسی کند.

بر اساس این تصمیمات جدید بخصوص ارتباطات سفارتخانه ها و کنسولگری ها باید در آلمان مورد نظارت و جاسوسی قرار گیرد.

حدود سه هفته پیش معین شد که یکی از کارکنان سازمان اطلاعات امنیت آلمان به عنوان جاسوس دو جانبه برای آمریکا کار می نماید. او به گفته خودش با ایمیل با سفارت آمریکا در برلین در ارتباط بوده است. این تبعه آلمانی ظاهرا باید اطلاعاتی درباره کمیسیون تحقیق پارلمانی آلمان درباره جاسوسی ها را به آمریکا منتقل نموده باشد.

برلین در واکنش به این موارد جاسوسی جدید آمریکا در آلمان اخیرا مدیر ارشد سازمان سیا در کشورش را اخراج کرد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 669

به "برلین جاسوسی از سازمان های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا را در دستور کار خود قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین جاسوسی از سازمان های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا را در دستور کار خود قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید