باخت تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا، ششمین شکست ثبت شد!

به گزارش مسافرت رو، تیم ملی والیبال ایران در روز دهم مسابقات جام جهانی والیبال از ساعت 9:30 صبح امروز دوشنبه (به میزبانی ژاپن) به مصاف ایتالیا رفت و با نتیجه 2 به 3 این مسابقه را واگذار کرد.

باخت تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا، ششمین شکست ثبت شد!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

* ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایران

ایگور کولاکوویچ در این دیدار تیم ایران را با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف، امیر غفور، علی اصغر مجرد، علی شفیعی، امیر حسین اسفندیار و محمدرضا موذن روانه زمین کرد. ایتالیا در ابتدای بازی با نمایش بهتر در حمله تیم برتر زمین شد و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 4 پیروز پشت سر گذاشت. با شروع مجدد بازی، سرویس های بدون نقص سعید معروف اختلاف امتیاز را جبران کرد و بازی برابر 8 شد. بازی برابر دو تیم تا امتیاز 10 پیش رفت تا علی شفیعی با یک امتیاز سرویس و دفاع ایران بازی را 12 بر 10 به سود ملی پوشان پیش انداخت و بلیجینی سرمربی ایتالیا تقاضای تایم استراحت داد. پس از این وقفه بازی بار دیگر برابر شد و دومین تایم استراحت فنی با فزونی 16 بر 15 ایتالیا همراه شد. بازی برابر دو تیم تا امتیاز 18 پیش رفت و اشتباه ملی پوشان باعث کسب دو امتیاز متوالی ایتالیا شد تا آنها 20 بر 18 تیم برتر زمین شوند . همین باعث شد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. ایتالیا تا امتیاز 22 دو امتیاز فزونی اش را حفظ کرد و در نهایت این ست با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران تمام شد.

*ست دوم؛ 29 بر 27 به سود ایران

سرویس های ایران در شروع ست دوم باعث فزونی 3 بر صفر ملی پوشان شد. در ادامه ایتالیا اختلاف را کم کرد اما بی فایده بود و نخستین تایم استراحت فنی با فزونی 8 بر 6 ایران همراه شد. شاگردان کولاکوویچ دو اختلاف امتیاز خود را تا امتیاز 15 بر 13 حفظ کردند. دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 15 به سود ایران همراه شد. با درخشش نلی از ایتالیا، بازی دو تیم در ادامه تا امتیاز 18 برابر پیش رفت و با فزونی 19 بر 18 حریف، کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت داد. این وقفه تاثیری در روند امتیاز آوری ایتالیا نداشت و این تیم 22 بر 19 به فزونی خود ادامه داد تابار دیگر کولاکوویچ را مجبور به دریافت تایم استراحت برای ایران کند. همین وقفه منجر شد ملی پوشان با کسب دو امتیاز متوالی حساب کار را 22 بر 21 کند تا اینبار بلیجینی تقاضای تایم استراحت دهد. پس از این وقفه پوریا فیاضی بازی را در امتیاز 22 برابر کرد و نلی بار دیگر امتیاز 23 را برای ایتالیا گرفت. اما در این ست هم تیم ایران بود که توانست برنده رقابت با ایتالیا گردد و با نتیجه 29 بر 27 زمین را ترک کرد.

* ست سوم؛ 30 بر 28 به سود ایتالیا

دو تیم در این ست بازی برابر و پایاپایی داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 ملی پوشان ایران همراه شد. رفته رفته شاگردان کولاکوویچ 4 اختلاف امتیاز در بازی ایجاد و با نتیجه 10 بر 6 پیش افتادند تا ایتالیا بار دیگر مجبور به دریافت تایم استراحت گردد که تاثیری نداشت و ایران 13 بر 8 همچنان تیم برتر زمین باقی ماند. در نهایت دومین تایم استراحت فنی نیز با فزونی 16 بر 11 ایران همراه شد. بازی پراشتباه ایتالیا اختلاف امتیاز را به سود ایران افزایش داد تا ایران 18 بر 14 پیش باشد. یک بار دیگر عملکرد خوب نلی اختلاف را کاهش داد تا نتیجه 19 بر 17 گردد و ایگور کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. ایتالیا بازی را در امتیاز 23 برابر کرد تا رالی نفسگیر شروع گردد و در نهایت ایتالیا این ست را 30 بر 28 به سود خود پایان داد.

*ست چهارم؛ 25 بر 17 به سود ایتالیا

ایتالیا که ست باخته سوم را به پیروزی تبدیل کرد در ست چهارم نیز شروع خوبی داشت و نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 6 با پیروزی پشت سر گذاشت. شاگردان بلیجینی رفته رفته با عملکرد بهتر در دفاع اختلاف امتیاز را افزایش و 12 بر 8 پیش افتادند تا کولاکوویچ برای ایجاد وقفه تقاضای تایم استراحت دهد. این وقفه تاثیری نداشت و دومین تایم استراحت فنی نیز با فزونی 16 بر 10 ایتالیا همراه شد. سرویس و دفاع خوب ایتالیا ادامه داشت بازی با نتیجه 19 بر 11 به سود ایتالیا همراه شد. امیر حسین اسفندیار در امتیاز 21 ایتالیا در حالیکه به دنبال توپ رفت از ناحیه کتف دچار آسیب شد. در نهایت این ست با بازی یک طرفه ایتالیا با فزونی 25 بر 17 به سود ایتالیا پایان یافت.

*ست پنجم؛ 15 بر 13 به سود ایتالیا

دو تیم تا امتیاز 2 برابر پیش رفتند و در ادامه ایتالیا 5 بر 3 پیش افتاد. امتیاز سرویس مجرد بازی را در امتیاز 6 برابر کرد و تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود ایران همراه شد. ایتالیا یک بار دیگر با نتیجه 11 بر 10 پیش افتاد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. در نهایت ایران با نتیجه 13 به 15 مغلوب ایتالیا شد تا بازی برده را با باخت عوض کند.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین روز رقابت ها فردا از ساعت 7 صبح مقابل لهستان صف آرایی خواهد نمود.

به گزارش مسافرت رو، روسیه با 6 قهرمانی به همراه برزیل و آمریکا با دو مدال طلا پرافتخارترین تیم های جام جهانی والیبال هستند. همچنین تیم های کوبا، ایتالیا و آلمان نیز هر کدام یک قهرمانی در جام جهانی والیبال دارند.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت پور و محمدرضا مؤذن 13 بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مسائل شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 491

به "باخت تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا، ششمین شکست ثبت شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخت تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا، ششمین شکست ثبت شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید