ایرانسل در توسعۀ ظرفیت شبکۀ پهن باند پیشگام است

به گزارش مسافرت رو، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرانسل، مراسم آنلاین افتتاح طرح های ارتباطی ایرانسل به مناسبت دهۀ فجر، شامل شروع راه اندازی لایۀ تازه فرکانسی 2300 مگاهرتز در شبکۀ پهن باند همراه ایرانسل و بهره برداری از پروژۀ توسعۀ ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان، با حضور دکتر عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و اصحاب رسانه برگزار گردید.

ایرانسل در توسعۀ ظرفیت شبکۀ پهن باند پیشگام است

در این مراسم که دکتر صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مهندس حمید فتاحی معاون وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز حضور داشتند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تقدیر از ایرانسل به عنوان اولین اپراتوری که توانسته در راه اندازی لایۀ نو فرکانسی 2300 مگاهرتز در شبکۀ خود، پیشگام باشد، از سایر اپراتورها هم خواست تا از اقدام ایرانسل الگو گرفته و گام های سریعتری برای اجرای پروژۀ مشابه در شبکۀ خود بردارند.

با تخصیص باند فرکانسی 2300 مگاهرتز به اپراتورهای همراه به وسیله سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) در تیر ماه 1400، ایرانسل پیروز شده است تا به عنوان اپراتور پیشگام در نصب تجهیزات و راه اندازی لایۀ نو مبتنی بر این باند فرکانسی، تا به امروز 50 سایت ارتباطی در شبکۀ پهن باند همراه خود را به لایۀ نو 2300 مگاهرتز تجهیز کند که در مراسم امروز، یک سایت ارتباطی در منطقۀ تهرانسر، به نمایندگی از سایت های مذکور، با درخواست مدیرعامل ایرانسل، به وسیله وزیر ارتباطات، با حضور مهندس علی قهرمانی مدیرکل برنامه ریزی و طراحی رادیوی شبکۀ ایرانسل در محل سایت مذکور، افتتاح شد.

در این مراسم، بعلاوه پروژۀ توسعۀ ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان، با درخواست مدیرعامل ایرانسل، به وسیله وزیر ارتباطات، با حضور مهندس مجید گلی مدیر ارشد منطقۀ مرکز ایرانسل در محل این پروژه، افتتاح شد. با افتتاح پروژۀ مذکور، 80 رک به ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان اضافه نموده شد تا به این ترتیب، کیفیت و پایداری شبکۀ ایرانسل در مرکز کشور، بیش از پیش بهبود پیدا کند.

مدیرعامل ایرانسل: 1000 ترابایت به ظرفیت روزانهٔ رادیویی ایرانسل اضافه نموده می گردد

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، با اشاره به شروع رسمی راه اندازی لایۀ فرکانسی 2300 مگاهرتز در شبکۀ ایرانسل با افتتاح 50 سایت، توضیح داد: در فاز نخست این پروژه، 700 سایت ایرانسل تا خاتمه فروردین 1401 به این لایۀ فرکانسی تجهیز می شوند و در فاز دوم نیز، تا مهر ماه سال آینده، تعداد این سایت ها به بیش از 1800 سایت خواهد رسید. ان شاءالله، در فازهای بعدی نیز، در نیمۀ دوم سال آینده، تجهیز سایر سایت های ارتباطی ایرانسل به این لایۀ فرکانسی، اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای این پروژه، تا کنون 1820 میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا شده است، تأکید کرد: با راه اندازی این لایۀ ارتباطی در شبکۀ پهن باند ایرانسل، شاهد بهبود تجربه مشترکان و افزایش ظرفیت رادیویی شبکه به اندازه 1000 ترابایت در روز، به خصوص در منطقه ها پرترافیک شهرهای بزرگ و مراکز استان ها خواهیم بود.

عباسی آرند بعلاوه درخصوص بهره برداری از پروژۀ توسعۀ ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان، از افتتاح دو مرکز سوییچ دیگر ایرانسل در مشهد و کرج در اسفند ماه امسال اطلاع داد.

وی تأکید کرد: کوشش شده تا این سه مرکز سوییچ، در مدت کمتر از 10 ماه به بهره برداری برسد و به لحاظ فنی، هم در طراحی و هم در اجرا، همۀ استانداردهای روز جهان به کار گرفته شده تا پایداری خدمات شبکۀ ایرانسل، به خصوص برای مشترکان استان های مرکزی کشور، بیش از پیش افزایش یابد.

مدیرعامل ایرانسل اضافه کرد: 350 میلیارد تومان در احداث پروژۀ توسعۀ مرکز سوییچ اصفهان و 300 میلیارد تومان هم در خرید و نصب تجهیزات الکترونیکی آن سرمایه گذاری شده که در مجموع، ارزش این پروژه را به 650 میلیارد تومان رسانده است.

وزیر ارتباطات: اپراتورها از ایرانسل الگو بگیرند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این مراسم، طی سخنانی با بیان این که به همۀ همکاران عزیزم در شرکت ایرانسل و همۀ عزیزان کوششگر این شرکت در سراسر کشور خدا قوت می گویم، تأکید کرد: خوشحالیم که ایرانسل در راه اندازی لایۀ فرکانسی 2300 مگاهرتز پیشگام بوده و به عنوان نخستین اپراتور، از این محدودۀ فرکانسی برای ارتقای خدمات به مشترکان خود استفاده می نماید.

وی با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات برای بهبود شاخص های کیفی دسترسی مردم به شبکۀ ملی اطلاعات، به موضوع تأمین پهنای باند و توسعۀ محدوده های فرکانسی اپراتورهای همراه اشاره نمود و گفت: در اولین گام برای توسعۀ محدوده های فرکانسی، واگذاری باند فرکانسی 2300 مگاهرتز به اپراتورها دنبال شد و امروز شاهد هستیم که ایرانسل به عنوان اولین اپراتور، این لایۀ فرکانسی را راه اندازی نموده که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

زارع پور تأکید کرد: امیدوارم همکارانم در همۀ اپراتورها، قدمی که ایرانسل در این زمینه برداشته را ببینند و توقع و انتظارم از آنان این است که با الگو گرفتن از ایرانسل، گام های سریعتری برای اجرای پروژۀ مشابه در شبکۀ خود بردارند.

وی اضافه کرد: حتی امیدوارم که ایرانسل نیز بتواند با رفع موانع موجود که بنده هم از آن آگاه هستم، فازهای برنامه ریزی شده برای این پروژه را با سرعت بیشتری عملیاتی کند.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به دستور وی، کارگروهی در رگولاتوری، مأمور پایش منظم کیفیت شبکه ارتباطی و رفع موانع بهبود کیفیت شبکه در تعامل با سایر حوزه ها شده است، توضیح داد: در همین مدت، رایزنی هایی با شهردار تهران و دیگر کلان شهرهای کشور انجام داده ام تا مسائل و موانع موجود بر سر راه نصب دکل های ارتباطی اپراتورها رفع گردد.

وی اضافه کرد: متأسفانه از نظر فرهنگی و اجتماعی، مردم به نصب دکل های ارتباطی در سکونت گاه های خود حساسند و من شخصاً وارد عمل شده ام تا با تأکید بر بی خطر بودن دکل ها، برای اصلاح فضای روانی موجود، کوشش کنم.

زارع پور بعلاوه از شروع واگذاری پورت های فیبرنوری به مردم از هفتۀ آینده اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد که تا خاتمه دولت سیزدهم، واگذاری 20 میلیون پورت فیبرنوری به مردم محقق گردد.

وی در خاتمه سخنان خود، با بیان اینکه از همه همکارانم در شرکت ایرانسل، علی الخصوص دکتر عباسی آرند و معاونان محترم ایشان و همۀ کسانی که برای پیشبرد اهداف توسعۀ ارتباطی کوشش می نمایند، تشکر می کنم ابراز امیدواری کرد تا مجموعۀ کوشش ها، باعث افزایش کیفیت، سرعت و پایداری شبکه گردد و لبخند رضایت بر لبان مردم نقش ببندد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2071

به "ایرانسل در توسعۀ ظرفیت شبکۀ پهن باند پیشگام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل در توسعۀ ظرفیت شبکۀ پهن باند پیشگام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید