القبس: ایران ، عربستان و کویت مذاکره می کنند

به گزارش مسافرت رو، ایرنا نوشت: روزنامه کویتی القبس در شماره امروز (چهارشنبه) خود به نقل از منابع آگاه مدعی شد که مذاکرات سه جانبه میان کویت و عربستان از یک سو و جمهوری اسلامی ایران از سوی دیگر در خصوص توافقنامه دریایی برگزار خواهد شد.

القبس: ایران ، عربستان و کویت مذاکره می کنند

این روزنامه بدون اشاره به جزییات بیشتر در این خصوص ، اضافه کرد که در این نشست که به زودی برگزار خواهد شد سه کشور به بررسی جزییات توافق برای همکاری های دریایی خواهند پرداخت.

خالد جارالله معاون وزیر امور خارجه کویت پیشتر گفت که کشورش نامه ای از رییس جمهوری اسلامی ایران به مقامات سعودی تحویل داده است که موضوع آن مسایل منطقه ای بود.

رئیس جمهوری ایران نیز در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد پویشصلح هرمز یا اختصارا HOPEرا عنوان نمود تا در این تنگه که حمل و نقل تجاری حدود یک پنجم نفت دنیا از آن صورت می گیرد، شرایط به سود همه طرفها باشد.

این پویش بر پایه تعریف مسولیت و تشریک مساعی برای هر کدام از کشورهای منطقه به منظور برقراری صلح، ثبات و بهروزی برای ملت های منطقه و بهره برداری از آن است و با این فرض طراحی شده که منطقه و کل دنیا در بهره مندی از آزادی کشتیرانی و عبور و مرور دریایی و امنیت انرژی برای همه نفع مشترک و حیاتی دارد.

310 17310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 787

به "القبس: ایران ، عربستان و کویت مذاکره می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "القبس: ایران ، عربستان و کویت مذاکره می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید