استفاده از نخ دندان قبل از مسواک یا بعد از آن؟

به گزارش مسافرت رو، کارشناسان می گویند برای بهبود سلامت دهان و دندان بهتر است از نخ دندان پیش از مسواک زدن استفاده کنید. با استفاده از نخ دندان پیش از مسواک زدن بهتر می توان پلاک های مضر انباشته شده در دهان را از بین برد و این کار تأثیر فلوراید درون خمیر دندان را هم بیشتر می کند. در واقع با این کار پلاک ها و رسوبات میان دندان ها شل می شود و به این ترتیب می توانید با مسواک آن ها را پاک کنید.

استفاده از نخ دندان قبل از مسواک یا بعد از آن؟

انتخاب مناسب

نخ دندان در انواع مختلف نخی ، مومی، طعم دار یا بدون طعم و عطری وجود دارد و همه انواع آن به جلوگیری از ایجاد پلاک در دندان ها کمک می کند .نخ دندان مومی برای افرادی که بین دندان های خود فاصله دارند، گزینه مناسب تری خواهد بود . اگر لثه های حساسی دارید که دایم دچار خون ریزی می شود، از نخ دندان نرم استفاده کنید. اگر دندان مصنوعی دارید، از نخ دندان سفت و محکم استفاده کنید .

زمان استفاده

زمان استفاده از نخ دندان بهتر است شب ها قبل از خواب باشد . در زمان خواب، ترشح بزاق برای تمیز کردن دندان ها و لثه کاهش می یابد و باکتری ها برای آسیب رساندن به دندان ها وقت بیشتری دارند، بنابراین بهتر است هر شب قبل از خواب از مسواک و نخ دندان استفاده و زبان خود را هم تمیز کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1684

به "استفاده از نخ دندان قبل از مسواک یا بعد از آن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از نخ دندان قبل از مسواک یا بعد از آن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید