ابزاری که مسائل پروتز پا را شناسایی می نماید

به گزارش مسافرت رو، پژوهشگران آمریکایی، ابزاری ابداع نموده اند که با آنالیز مسائل مربوط به اندام مصنوعی، کارآیی پروتزهای پا را کامل می نمایند.

ابزاری که مسائل پروتز پا را شناسایی می نماید

به گزارش مسافرت رو و به نقل از انگجت، شرکت ارتباطات راه دور آمریکا(AT&T) با همکاری کلینیک هنگر(Hanger Clinic)، یک ابزار مستقل قابل اتصال به اینترنت ابداع نموده اند که می تواند به پزشکان در کامل کردن پروتز مورد احتیاج بیماران یاری کند.

این ابزار کوچک، طوری طراحی گردیده که به شتاب سنج، چرخش نما و مغناطیس سنج مجهز است. با یاری این تجهیزات، امکان تشخیص و جمع آوری داده های مورد احتیاج پزشکان و شناسایی مسائل مربوط به حرکت اندام مصنوعی فراهم می گردد. از آنجا که این ابزار به شبکه شرکت سازنده متصل است، می تواند اطلاعات مورد نظر را حتی بدون احتیاج به وای -فای و بلوتوث، بارگذاری کند. بیماران می توانند اطلاعاتی که ابزار آپلود می نماید از جمله تعداد گام های خود را با یاری یک اپلیکیشن iOS ببینند.

آرون فلورس(Aaron Flores)، رئیس کلینیک هنگر گفت: همه افراد مبتلا به فلج اندام نمی توانند نگرانی ها و ناراحتی های خود را به طور کامل بیان نمایند. بیشتر آنها، از پروتزی استفاده می نمایند که کاملا جدید و ناآشناست. با آنالیز دقیق اطلاعات مورد احتیاج مانند سرعت حرکت، نیروی ضربه، جهت و چرخش پروتز، تجربه جدیدی در این زمینه برای بیماران فراهم می گردد که امکان درمان بهتر آنها را فراهم می نماید.

این فناوری، نخستین نمونه از نوع خود است و تنها در مورد پروتز پا کاربرد دارد. پژوهشگران در حال حاضر، این ابزار را روی پنج بیمار آزمایش می نمایند تا نسخه بی نقصی از آن ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 42

به "ابزاری که مسائل پروتز پا را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزاری که مسائل پروتز پا را شناسایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید