40 میلیارد تومان به پرونده های خسارت برق پرداخت شده است

به گزارش مسافرت رو، مدیر کل امور انرژی صنعت برق گفت: از مجموع 58 میلیارد تومان بدهی قابل پرداخت، رقمی حدود 40 میلیارد تومان از پرونده خسارت برق پرداخت شده است.

40 میلیارد تومان به پرونده های خسارت برق پرداخت شده است

آقای عبدالامیر یاقوتی مدیر کل امور انرژی و مشتریان صنعت برق در خصوص تعداد پرونده خسارات برق گفت: پرونده های ثبت شده در سال گذشته 94 هزار مورد بوده است که 1890 مورد از آن ها مربوط به آتش سوزی بوده و مابقی مربوط به تجهیزات و نزدیک به 70 پرونده هم مربوط به فوت بوده است. کل منابعی که برای تخصیص به این بخش داریم مطابق قانون بودجه سال گذشته نزدیک به 87 میلیارد بوده و متناسب با همین مقدار می توانیم پرداختی داشته باشیم. بخشی از این 87 میلیارد هم به خدمات خود بیمه تخصیص پیدا می کند.

به گفته یاقوتی، طبق قانون تنها مشترکینی مشمول دریافت خسارت هستند که حادثه آن ها بر اساس آتش سوزی، انفجار و مسمومیت باشد. چون با گاز و برق مرتبط است، مسمومیت هم شامل می شود.

یاقوتی می گوید: با توجه به محدودیت منابعی که در بودجه به این کار تخصیص داده شده مقرر شده است که اول خسارات مربوط به آتش سوزی پرداخت شود و اگر مبالغ دیگه ای باقی ماند، سراغ مابقی تجهیزات برقی آسیب دیده هم برویم. تا به امروز از مجموع 58 میلیاردی که می توانیم پرداخت کنیم، چیزی در حدود 40 میلیارد تومان پرداخت شده است. 18 میلیارد به جای مانده را به پرونده های آتش سوزی اختصاص داده می شود، از آنجایی که رسیدگی به پرونده های آتش سوزی زمان بر است. امیدواریم با فشاری که پشت شرکت بیمه گر هست تا این هفته تکلیف آن ها را مشخص کنیم که ببینیم چه منابعی برای رسیدگی به پرونده های دیگر باقی می ماند.

این مقام مسئول گفت: در رابطه با پرونده های معمولی قریب به 25 میلیارد تومان به پرونده های مربوط به لوازم خانگی پرداخت و با آن ها تسویه حساب شد. از 94 هزار پرونده، چیزی در حدود 30 هزار پرونده به این بخش مربوط می شد. اکنون اولویت در بخش پرداخت آتش سوزی است و هر چه از منابع مالی باقی ماند به پرونده های آسیب به لوازم خانگی اختصاص می یابد.

یاقوتی در خصوص شرایط پرداختی خسارات برق در سال 1401 گفت: شرکت بیمه گر انتخاب نشده، هرچند در مرداد یک مناقصه برگزار شد، اما متاسفانه به نتیجه نرسید. در آینده ای نزدیک تشریفات مناقصه انجام می شود و امیدواریم ظرف یک ماه آینده شرکت بیمه گر مشخص شود.

خبرنگاران مالی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 آبان 1401 بروزرسانی: 28 آبان 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2233

به "40 میلیارد تومان به پرونده های خسارت برق پرداخت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 میلیارد تومان به پرونده های خسارت برق پرداخت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید