30 درصد از میانکاله خشک شده است

به گزارش مسافرت رو، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران وسعت عرصه آبی تالاب میانکاله را 45 هزار هکتار ذکر کرد و گفت: 30 درصد این عرصه به اندازه 15 هزار هکتار خشک شده است.

30 درصد از میانکاله خشک شده است

به گزارش خبرنگاران، عطاء الله کاویان با اشاره به این که 45 هزار هکتار از عرصه تالاب میانکاله آبی است، گفت: در حال حاضر بیش از 30 هزار هکتار از این عرصه پوشیده از آب است که شاهد کاهش 30 درصدی آب در این تالاب بین المللی هستیم.

وی با عنوان این که 70 درصد سطح آبی تالاب دارای آب است، اضافه نمود: روند موجود کاهشی بوده و عوامل مختلفی در آن نقش داشته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از 30 هزار هکتار از سطح تالاب دارای بوده که این مقدار در سال قبل 37 هزار هکتار بوده است و سال جاری هفت هزار هکتار کاهش آبگیری داشته است.

کاویان کاهش 70 درصدی بارندگی و ترازی آبی دریای خزر را از جمله عوامل مؤثر در خشکی تالاب بین المللی میانکاله بیان نمود و گفت: بیش از 70 کیلومتر از کانال های منتهی به تالاب لایروبی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران لایروبی کانال های اصلی دریا به خلیج گرگان و آشوراده را از دیگر طرح ها ذکر کرد و گفت: درتلاش هستیم تا جریان آبی تالاب را برقرار کنیم.

تالاب بین المللی میانکاله 68 هزار هکتار وسعت دارد که 45 هزار هکتار آن آبی و مابقی خشکی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2273

به "30 درصد از میانکاله خشک شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد از میانکاله خشک شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید