توریستی سلامت؛ عامل تازه جذب توریست از لیتوانی به ایران

به گزارش مسافرت رو، سطح تجهیزات پزشکی و دانش پزشکان ایرانی، می تواند عامل خوبی برای جذب توریست درمانی از اروپا به ایران باشد.

توریستی سلامت؛ عامل تازه جذب توریست از لیتوانی به ایران

محسن کریمی طبسی، کنسول افتخاری لیتوانی در تهران درباره قابلیت های توریستی سلامت ایران گفته است:

توریستی سلامت از اولویت های اصلی ما است و با توجه به امکانات و سطح دانش پزشکی در ایران، بر آن هستیم تا توریستان لیتوانی و سپس سایر کشورهای همسایه را متقاضی دریافت خدمات درمانی در ایران کنیم. توریست درمانی قطعا برای ایران ارزآور است و هر قدر در معرفی امکانات ایران خوب عمل کنیم، درآمد بیشتری برای کشور جذب خواهد شد.

او همچنین در ادامه اضافه نمود:

توریستان لیتوانی هم می توانند مانند سایر کشورهای اورپایی از دیدن شهرهایی چون شیراز، کرمان و اصفهان لذت ببرند. ما برای معرفی جاذبه های ایران به لیتوانی با معاونت توریستی کشور مکاتبه کرده ایم و در گام بعدی، با آژانس ها و هتل ها ارتباط خواهیم گرفت.

کریمی طبسی معتقد است که سال گذشته هند در محدوده همسایگی ایران، 400 میلیون دلار از طریق توریستی درمانی درآمد داشته است و ایران نیز می تواند با توجه به سطح بالای پزشکی و خدمات درمانی در بخشی از اماکن بیمارستانی خود، در درآمد بالای این صنعت سهیم باشد.

در سال 2017، نه تنها 2 میلیون و 500 هزار توریست از لیتوانی بازدید کرده اند، بلکه این کشور نیز حدود 400 هزار نفر توریست خروجی داشته که مقصد عمده آن ها، دبی و اروپا بوده است.

کریمی طبسی در خاتمه بیان نمود:

هنوز پرواز مستقیمی میان ایران و لیتوانی برقرار نیست، اما با سازمان هواپیمایی کشوری در حال مذاکره هستیم تا در صورت امکان، پرواز مستقیم برقرار شود.

منبع عکس: ایرنا

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2036

به "توریستی سلامت؛ عامل تازه جذب توریست از لیتوانی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توریستی سلامت؛ عامل تازه جذب توریست از لیتوانی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید