این خوراکی ها انرژی بدن را می دزدند!

به گزارش مسافرت رو، برخی از خوراکی ها با وجود اثرات درمانی کاهنده انرژی هستند، به همین دلیل کارشناسان توصیه می نمایند افراد دچار ضعف توان جسمانی از خوردن آن ها خودداری نمایند.

این خوراکی ها انرژی بدن را می دزدند!

به گزارش گروه اجتماعی مسافرت رو، یکی از نوشیدنی های محبوب به ویژه جوان ها در عصر حاضر قهوه است.

این نوشیدنی انرژی زا و دارای طعم مطبوعی است و بسیاری از افراد در طول روز از آن استفاده می نمایند، اما کارشناسان هشدار می دهند نوشیدن مقادیر زیادی از قهوه در طول روز می تواند باعث اختلال در جذب منیزیم و ویتامین B. گردد.

کمبود این دو ماده سبب برهم خوردن تعادل هورمونی در بدن افراد به ویژه بانوان می گردد.

کارشناسان اعلام نموده اند در 20 سال اخیر که نوشیدنی قهوه به صورت صنعتی در جهان فراوری می گردد و میلیون ها فرد در سراسر جهان به میزان زیاد از این نوشیدنی استفاده می نمایند میزان موارد ابتلا به بیماری های هورمونی از جمله افزایش وزن، مسائل خواب، خستگی مزمن، تغییرات خلقی و سندرم پلی کیستیک تخمدان (PCOS) حتی در سنین جوانی نیز شیوع فراوان یافته است.

کارشناسان به افرادی که عادت به نوشیدن منظم قهوه دارند و علائمی، چون خستگی، ضعف، سرگیجه و کاهش تمرکز را در خود احساس می نمایند توصیه می نمایند برای افزایش انرژی و برطرف شدن احساس خستگی و ضعف از نوشیدن قهوه اجتناب نمایند.

با وجود احساس انرژی فراوان زمانی که فرد قهوه می نوشد، اما کارشناسان هشدار می دهند این ماده در دراز مدت به دلیل وجود کافئین انرژی بدن را تحلیل می دهد.

کارشناسان توصیه می نمایند افراد برای برطرف احساس تشنگی، بدست آوردن انرژی و برطرف خستگی از سایر دمنوش ها ازجمله چای سبز، دمنوش های گیاهی، آب و نوشیدنی های کم شیرین استفاده نمایند.

بر اساس تحقیقات موثر بودن اثر قهوه بر کاهش انرژی و تداخل با جذب مواد معدنی مورد احتیاج بدن به اثبات رسیده است.

کارشناسان برای جلوگیری از کاهش انرژی توصیه می نمایند افراد بین وعده صبحانه تا ناهار از قهوه استفاده نمایند تا دچار ضعف و احساس خستگی نشوند.

بدترین زمان برای مصرف قهوه اواخر شب است که باعث بی خوابی، افزایش ضربان قلب، بالارفتن دمای بدن، سردرد، کاهش تمرکز و احساس خستگی و ضعف می گردد.

احساس ضعف، خستگی و کاهش انرژی دربرخی افراد پس از مصرف قهوه به دلیل حساسیت به این ماده خوراکی است، به همین دلیل کارشناسان توصیه می نمایند افراد در صورت احساس خستگی پس از مصرف قهوه به متخصص آلرژی مراجعه نمایند تا علت زمینه ای آن تعیین گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 653

به "این خوراکی ها انرژی بدن را می دزدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها انرژی بدن را می دزدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید