ادعای پنتاگون: درآمد میادین نفتی سوریه را به آمریکا نمی بریم

به گزارش مسافرت رو، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که درآمد میادین نفتی شمال شرق سوریه به آمریکا نمی رود و به شبه نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا داده می گردد.

ادعای پنتاگون: درآمد میادین نفتی سوریه را به آمریکا نمی بریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که درآمد میدان های نفتی در شمال شرق سوریه به نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه و نه خود واشنگتن منتقل خواهد شد.

به گزارش رویترز، جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون در جمع خبرنگاران گفت: درآمد از این به آمریکا نمی رود، بلکه به نیروهای دموکراتیک سوریه (شبه نظامیان کُرد) منتقل خواهد شد.

هافمن همچنین اضافه کرد آمریکا از ترکیه انتظار دارد که هر کدام از نیروهای مورد حمایت آنکارا که به ارتکاب جنایت های جنگی در شمال شرق سوریه پرداخته اند را مورد بازخواست قرار دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اخیرا خاطرنشان کرد واشنگتن برای محافظت از نفت سوریه، تعداد محدودی نظامی را در شمال این کشور حفظ می نماید. وی گفته بود که ما از نفت محافظت نموده ایم و بنابراین، شمار کمی از نیروهای آمریکایی در مناطقی که در آنها نفت وجود دارند باقی خواهند ماند و ما از این مناطق حراست خواهیم کرد و در آینده تصمیم می گیریم که با آن چکار کنیم. او همچنین گفته است که نفت دوست دارد و نفت سوریه را عرضه خواهد نمود.

پیش از این لیندسی گراهام از سناتورهای نزدیک به ترامپ گفته بود که واشنگتن نمی خواهد منابع نفتی شمال سوریه به کنترل دولت مرکزی یا ایران درآید. ترامپ پیشتر از دولت های سابق آمریکا به دلیل اینکه نفت غرب آسیا را به کنترل خود درنیاوردند، انتقاد نموده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 667

به "ادعای پنتاگون: درآمد میادین نفتی سوریه را به آمریکا نمی بریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای پنتاگون: درآمد میادین نفتی سوریه را به آمریکا نمی بریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید