اتصال 63هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، طرح اولیه سیم کارت اختصاصی دانش آموزی آماده شد

به گزارش مسافرت رو، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین شرایط تهیه و توزیع سیمکارت دانش آموزی گفت: طرح اولیه سیم کارت دانش آموزی با احصای قابلیت های مورد نیاز سیم کارت اختصاصی دانش آموزان آماده شده و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری است.

اتصال 63هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، طرح اولیه سیم کارت اختصاصی دانش آموزی آماده شد

محمود حبیبی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به راه اندازی سامانه ای جهت رصد و پایش مدارس حاضر در طرح هوشمندسازی مدارس اظهارکرد: تا کنون 63هزار و 336 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شده اند.

وی اضافه نمود: در 39هزار و 134 مدرسه تغییر سرویس انجام و 17هزار و 706 مودم جدید در مدارس کشور نصب شده است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در راستای توانمندسازی معلمان برای استفاده از شبکه شاد متون و ویدئوهای آموزشی لازم را آماده و در شبکه شاد بارگذاری کرده ایم، گفت: طرح اولیه سیم کارت دانش آموزی با احصای قابلیت های مورد نیاز سیم کارت اختصاصی دانش آموزان آماده شده و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری است.

حبیبی ادامه داد: اقداماتی نیز جهت تامین ابزار هوشمند مانند تبلت دانش آموزی در دست پیگیری است که از جمله آن ها می توان به راه اندازی سامانه نیاز سنجی و توزیع تبلت دانش آموزی اشاره کرد.

وی در پایان گفت: علاوه بر این فرم الکترونیک، اطلس آموزشی جهت شناسایی و رصد میزان دسترسی دانش آموزان به آموزش مجازی، ابزار ارتباطی هوشمند و غیره نیز طراحی و پیاده سازی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1485

به "اتصال 63هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، طرح اولیه سیم کارت اختصاصی دانش آموزی آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 63هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت، طرح اولیه سیم کارت اختصاصی دانش آموزی آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید