آقای خیابانی! این یک دروغ بزرگ درباره پدرم است

به گزارش مسافرت رو، همه چیز از یک مستند شروع می گردد. مستندی که جواد خیابانی سازنده آن است و پس از پخش قسمت های مربوط به انحلال باشگاه شاهین در سال 1346 خیابانی به عنوان راوی نتیجه ای از آن ماجراها می گیرد؛ پرویز دهداری در پی سهم بود ...

آقای خیابانی! این یک دروغ بزرگ درباره پدرم است

همین یک جمله باعث ناراحتی خانواده معلم اخلاق شده و حال یادگارآن مرحوم، خانم شیدا دهداری به این موارد پاسخ شفاف داده است...

دختر مرحوم دهداری صحبت هایش را این چنین شروع کرد: من نمی دانم وقتی انسان ها اطلاعات کافی از موضوعی ندارند چرا اصرار دارند حتماً در آن زمینه اظهار نظر نمایند؟ در این ماجرا یعنی انحلال باشگاه شاهین، همه پیشکسوتان و آنها که در خود همین فیلم مستند صحبت نموده اند حقایق را آن طور که رخ داده گفتند. اما نمی دانم جناب خیابانی چطور چنین نتیجه گرفت؟ این یک دروغ بزرگ است و با اخلاق و سکنات و رفتارهای پرویز دهداری منافات دارد و من از این بابت از دست خیابانی دلخورم.

دختر مرحوم دهداری می گوید: هرکس فقط در طول زندگی اش یک جمله از پرویز دهداری شنیده یا یک خاطره از او به یاد داشته باشد تایید می نماید که القابی چون مرد اخلاق شایسته اوست. پدر من به اخلاق مداری و رعایت اصول جوانمردی شهره تاریخ است، چطور می گردد چنین کسی در پی سهم از باشگاه شاهین باشد؟

از ایشان می پرسم: شما می فرمایید این جمله خلاف واقع است، پس حقیقت ماجرا را بگویید که گفت: من در سال 46 هنوز به جهان نیامده بودم اما دیگر از اعضای باشگاه شاهین همه ماجرا را گفتند. اختلاف پدرم با دکتر اکرامی بر سر تقسیم درآمدهای باشگاه بین بازیکنان بود. پدرم حق بازیکنان را می خواست. دایی هایم هنوز زنده و می توانند شهادت بدهند که در آن روزگار نوجوانانی که می خواستند برای تماشای بازی شوهرخواهرشان به استادیوم امجدیه بیایند، در تمام سالهای متمادی بازی دهداری برای تیم ملی و باشگاه ها حتی یک بار هم پرویز دهداری به آنها بلیط نداد تا رایگان به استادیوم بیایند. یک چنین آدمی چطور ممکن است در پی سهم برای خودش باشد؟

ناراحتی خانواده دهداری آنقدر شدید است که دختر آن مرحوم را هم ادامه می دهد: پرویز دهداری از نظر معنوی و محبوبیت مردمی یکی از غنی ترین انسان های تاریخ بود اما از نظر اقتصادی مسائل فراوانی داشت، از جمله این که تا روز آخر حیات مستاجر بود. امروز صحبت کردن از چنین آدم هایی به افسانه و قصه شباهت دارد، چرا که آدمها جور دیگری شده اند و برای سلام علیکم پول می خواهند اما این علت نمی گردد که به گذشتگان وصله و انگ بچسبانیم. من به خاطر این بی اخلاقی چنان این چند روزه به هم ریخته ام که اگر آقای خیابانی این اشتباهات را تصحیح نکند و در یک مصاحبه یا در همان مستند حقیقت را نگوید آنگاه مجبور می شوم حرفهایی را بزنم که قطعاً به نفعش نخواهد بود.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2187

به "آقای خیابانی! این یک دروغ بزرگ درباره پدرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای خیابانی! این یک دروغ بزرگ درباره پدرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید