44 فقره گواهینامه استاندارد صادراتی در قزوین صادر شد

به گزارش مسافرت رو، سیروس صارمی در تبادل نظر با خبرنگاران اظهارداشت: در خرداد ماه سالجاری 44 فقره گواهینامه صادراتی توسط این اداره ارائه شد که حجم ناخالص صادرات در این ماه حدود 9 هزار تن به ارزش تقریبی هفتاد میلیارد ریال است.

44 فقره گواهینامه استاندارد صادراتی در قزوین صادر شد

وی افزود: کالاهای صادراتی شامل: کشمش تیزابی و آفتابی و سبز، مویز، طلایی، کاشمری، پودرهای شوینده دستی و ماشینی، خرمای هسته دار، بدون هسته، چیپسی، قالبی بوده است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین توضیح داد: این کالاها به مقصد کشورهای ترکمنستان، کانادا، لهستان، عراق، انگلیس، گرجستان، پاکستان، تاجیکستان، تایلند و چین صادر شده است.

صارمی افزود: به منظور جلوگیری از خروج کالاهای نامرغوب به بازار های بین المللی، گواهینامه های انطباق صادراتی پس از بازرسی و نمونه برداری و آزمون بر روی نمونه های مربوطه صادر می گردد.

18 مدیر کنترل کیفیت تایید صلاحیت شدند

مدیرکل استاندارد قزوین گفت: با برگزاری کمیته های تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان در خرداد ماه سالجاری برای 18 مدیر کنترل کیفیت پروانه تایید صلاحیت صادر شده است.

صارمی افزود: 13 گواهی تایید صلاحیت مدیر کنترل کیفیت در این مدت تمدید شد و با استعفای 3 مدیر کنترل کیفیت نیز موافقت شد.

وی بیان نمود: تایید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی احتیاجمند گذراندن دوره های آموزشی تخصصی است و با توجه به حضور مراکز آموزشی همکار تایید صلاحیت شده در استان دوره های مورد احتیاج این افراد با نظارت استاندارد قزوین به طور مرتب در حال برگزاری است.

ابطال سه نشان استاندارد واحدهای صنعتی

صارمی در ادامه اظهارداشت: 3 پروانه کاربرد علامت استاندارد در قزوین در خرداد ماه باطل شده است.

وی توضیح داد: همچنین در کمیته های علائم برگزار شده در خرداد ماه سالجاری 3 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری ابطال شد.

وی افزود: در کمیته هایی که با حضور نماینده اتاق بازرگانی، نماینده خانه صنعت و معدن و کارشناسان مربوطه تشکیل شد با ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد برای یک شرکت رنگ آلومینیومی نسوز، شیر پاستوریزه و فیلتر هوای خودرو، به دلیل احراز نشدن شرایط لازم جهت تمدید موافقت شد.

مدیرکل استاندارد استان قزوین توضیح داد:از آنجا که استفاده از علامت استاندارد درزمان ابطال و تعلیق بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می گردد، در زمان ابطال یا تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی افزایش می یابد تا از وقوع تخلف احتمالی جلوگیری گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 630

به "44 فقره گواهینامه استاندارد صادراتی در قزوین صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "44 فقره گواهینامه استاندارد صادراتی در قزوین صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید