کپی کردن آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ

به گزارش مسافرت رو، خبرآنلاین: مدیران آرشیو اینترنت که مسوول تاریخ اینترنت هستند، تصمیم گرفته اند که یک کپی دیگر نیز در کانادا ذخیره کنند.

کپی کردن آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ

سایت www.archive.org که در سال 1996 باهدف آرشیو صفحات وب تأسیس شد، تحت سرویس دیجیتال Wayback Machine حدود 300 میلیارد صفحه را آرشیو کرده است و به عنوان سازمان غیرانتفاعی گفت از ترس ترامپ قصد دارد یک نسخه دیگر از اینترنت را علاوه بر آمریکا در کانادا هم ذخیره کند.

مدیران سایت در وبلاگ خود از روز 9 نوامبر نوشتند که در چنین روزی مردی انتخاب شده است که زمزمه تغییر در سازمان هایی مانند آرشیو دات اورگ را سر داده و از شات دان کردن اینترنت برای مقابله با تروریست ها و افراطی گرایی سخن گفته و آنها برای حفظ دستاوردها و فرهنگ اینترنتی مستقلی که به وجود آورده اند قصد دارند یک کپی در کانادا نگه دارند که پس از تغییرات احتمالی توسط مدیریت ترامپ، حداقل کپی درخور و شایسته ای را در اختیار جهانیان قرار دهند.

ترامپ در سخنرانی سال 2015 خود از جمع آوری دیتای کاربران توسط NSA گفته بود و اینکه سازمان های گردآورنده دیتا باید دربست، در خدمت حکومت امریکا باشند.

در حال حاضر آرشیو دات اورگ هفته ای 300 میلیون صفحه وب را آرشیو می کند.

ازآنجایی که آرشیو جدید در کانادا پرهزینه است، مدیریت سایت می خواهد با بزرگان آی تی ازجمله بیل گیتس و ... وارد مشورت شود و همچنین در صفحه اول سایت از مردم خواسته اند تا جایی که می توانند از 5 دلار تا هر چقدر که می توانند کمک مالی به این سازمان کنند.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 652

به "کپی کردن آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپی کردن آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید