چرا جوانان بیشتر به نوع شدید کرونا مبتلا می شوند؟

به گزارش مسافرت رو، محققان معتقدند تمایز های کوچک ژنتیکی سبب می شوند بعضی افراد به نوع شدیدتر این بیماری مبتلا شوند. محققان این تمایز های ژنتیکی در دی ان ای را ردیابی نموده اند.

چرا جوانان بیشتر به نوع شدید کرونا مبتلا می شوند؟

در بعضی از جوانان ابتلا به نوع شدید کرونا با عوارض جانبی شدیدی همراه است. درحالی است که بسیاری از افراد دیگر این بیماری را با عوارض جانبی بسیار کمتری پشت سر می گذارند.

عوامل ناشناخته ای سبب می شوند افراد جوان در برابر شدیدترین عوارض جانبی این پاندمی قرار گیرند. محققان معتقدند تمایز های کوچک ژنتیکی سبب می شوند بعضی افراد به نوع شدیدتر این بیماری مبتلا شوند. محققان این تمایز های ژنتیکی در دی ان ای را ردیابی نموده اند.

پژوهش مذکور نشان داد اینترفرون احتمالا نقشی کلیدی در حفاظت از بدن دارد. اینترفرون یک پیغام رسان مولکولی است که سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس ها تحریک می نماید. محققان متوجه شده اند جهشی نادر در بعضی افراد سبب می گردد بدن آنان نتواند ذخایر کافی از اینترفرون را برای ایجاد واکنش ایمنی مناسب بسازد.

یکی دیگر از نکات تمرکز این تحقیق ژنی به نام TYK2 است. بعضی از نسخه های این ژن در ایجاد بعضی بیماری های خودایمنی مانند روماتوئید آرتروز تاثیر دارند و بعضی دیگر نیز به نوع شدید کووید19 منجر می شوند.

دارویی به نام باریسیتینیب که برای درمان آرتروز به کار می رود و یک مخرج مشترک ژنتیکی با کووید دارد. همین امر سبب شده در آزمایش های بالینی از این دارو برای مقابله با کووید19 استفاده گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1367

به "چرا جوانان بیشتر به نوع شدید کرونا مبتلا می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا جوانان بیشتر به نوع شدید کرونا مبتلا می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید