پکن، شرکت های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد

به گزارش مسافرت رو، در پی تصمیم واشنگتن برای فروش 66 جنگنده اف-16 به ارزش هشت میلیارد دلار به تایوان، پکن شرکت های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد.

پکن، شرکت های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مسافرت رو، در پی چراغ سبز روز گذشته (سه شنبه) واشنگتن برای فروش 66 جنگنده اف 16 به تایوان، به ارزش بالغ بر هشت میلیارد دلار، پکن شرکت های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، علیرغم هشدارهای پی در پی پکن در مورد فروش تسلیحات به تایوان، مقامات آمریکایی این تصمیم را به تایوان نسبت داده اند که قصد به روز رسانی ارتش خود و حفظ قابلیت های دفاعی خود را دارد.

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز امروز (چهارشنبه) در واکنش به این اقدام واشنگتن گفت که پکن مخالف چنین تصمیمی است و میخواهد شرکتهای آمریکایی را که به تایوان سلاح عرضه نمایند، در لیست تحریم های خود قرار دهد.

وی شرح داد: چین، این تصمیم آمریکا را محکوم می نماید. ما قبلاً نیز اعتراض خود را به طرف آمریکایی به طور جدی اعلام نموده بودیم و از واشنگتن می خواهیم که کاملاً خطرات جدی فروش تسلیحات به تایوان را درک کند.

تصمیم اخیر واشنگتن در شرایطی اتخاذ شده است که تنش های میان آمریکا و چین به دلیل جنگ تجاری بالا گرفته و چین ،دولت آمریکا را به دخالت در اعتراضات در هنگ کنگ متهم نموده است.

وزارت دفاع آمریکا پیش از این روز 17 تیرماه اطلاع داد که وزارت خارجه این کشور موافقت خود را با فروش تانک های آبرامز M12AT ، موشک های استینگر و تجهیزات مربوطه به ارزش 2.2 میلیارد دلار به تایوان اظهار داشت. (جزئیات بیشتر)

در ماه ژوئیه، پکن در مورد مداخله در امور داخلی تایوان به واشنگتن هشدار داد و از این کشور خواست که هرگونه تماس های رسمی و نظامی با چین تایپه (تایوان) را متوقف کند.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین متعلق به چین دانسته و تحرکات آمریکا برای فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید.

دولت های آمریکایی از سال 1979 به بعد، رسما خود را متعهد به سیاست چین واحد خوانده اند اما در سال های گذشته به اقداماتی از قبیل فروش سلاح به تایوان دست زده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 429

به "پکن، شرکت های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن، شرکت های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید