وزیر دفاع آمریکا: با توافق یا بدون توافق با طالبان نیروها در افغانستان را کاهش می دهیم

به گزارش مسافرت رو، وزیر دفاع آمریکا گفت که صرفنظر از رسیدن به توافق با طالبان، واشنگتن خواهان کاهش سطح نیروها در افغانستان است تا این نیروها را برای مقابله و رقابت با چین به منطقه اقیانوس هند و آرام منتقل کند.

وزیر دفاع آمریکا: با توافق یا بدون توافق با طالبان نیروها در افغانستان را کاهش می دهیم

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، پس از شروع مجدد گفت وگوهای آمریکا و طالبان برای رسیدن به یک توافق سیاسی، رسانه های آمریکایی می گویند که دولت ترامپ در نظر دارد تا پیش از خاتمه امسال میلادی فرمان کاهش نیروهای مستقر در افغانستان را اعلام کند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا درباره کاهش نیرو به خبرنگاران گفت که ژنرال اسکات میلر فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان معتقد است که می تواند سطح نیروها را کاهش دهد.

اسپر گفت که این ژنرال آمریکایی مطمئن است که با نیروهای کمتر نیز می تواند ماموریت مبارزه با تروریسم و آموزش، مشاوره و یاری به نیروهای امنیتی افغان را انجام دهد.

به گزارش فرانس 24، وزیر دفاع آمریکا در شرح تمایلش جهت کاهش نیروهای مستقر در افغانستان گفت: من می خواهم شمار نیروها را کاهش دهم تا این نظامیان یا به خانه بازگردانده شوند، یا آموزش دیده و برای ماموریت های جدید فرستاده شوند و یا نیز به منطقه اقیانوس هند و اقیانوس آرام اعزام شوند تا با بزرگترین چالش ما یعنی چین مقابله نمایند.

اسپر ادامه داد: در نهایت بهترین راه چاره برای افغانستان یک توافق سیاسی بین دولت و طالبان است و فکر می کنم که با توافق و یا بدون توافق سیاسی می توانیم نیروها را کاهش دهیم.

وزیر دفاع آمریکا گفت که هنوز دستور کاهش نیروها را صادر نکرده است، این موضوع مسئولیت رئیس جمهور بوده و در نهایت توسط ترامپ اعلام خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته گفته بود که در نظر دارد تا سطح نیروها در افغانستان را به 8 هزار و 600 نیرو و یا کمتر از آن کاهش دهد.

ترامپ در سفر اخیرش به افغانستان نیز خواهان اعلام آتش بس توسط طالبان شده بود اما با وجود از سرگیری مذاکرات آمریکا و طالبان پس از 3 ماه توقف سطح خشونت ها کاهش نیافته و درگیری ها ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 758

به "وزیر دفاع آمریکا: با توافق یا بدون توافق با طالبان نیروها در افغانستان را کاهش می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: با توافق یا بدون توافق با طالبان نیروها در افغانستان را کاهش می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید