نکو:عقلای جامعه برنامه ای برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تهیه نمایند

به گزارش مسافرت رو، یک فعال سیاسی گفت: عقلای جامعه از هر طیف و جناحی برنامه ای برای حضور حداکثری مردم و دو جریان اصلاح طلبان و اصولگرایان در انتخابات تهیه نمایند.

نکو:عقلای جامعه برنامه ای برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تهیه نمایند

ابراهیم نکو در گفت وگو با مسافرت رو، در ارتباط با رابطه جامعه کرونا زده و انتخابات آینده اظهار کرد: پیش از پرداختن به ابعاد فضای انتخابات در سالی که کرونا مهم ترین معضلش بوده باید واقعیت ها را دید و نباید آن ها را نادیده گرفت. طیف اصلاحات و نزدیکانش قافیه را در عرصه سیاسی فعلی به دلایلی باخته اند و من فکر می کنم انتخابات آینده به سمت یک قطبی شدن حرکت می نماید.

وی گفت: در حالی پیش بینی می کنیم انتخابات ریاست جمهوری آینده تک قطبی خواهد بود که این امر ناخوشایند جامعه سیاسی و مردم است.

این نماینده اسبق مجلس گفت: دلایل باخت اصلاحات در عرصه سیاسی وبی اقبالی مردم به آنان به عملکرد سیاسی خود بزرگان این جریان بر می شود.

نکو گفت: یکی از دلایل یاس و نا امیدی جامعه از اصلاح طلبان عدم مطالبه گری آنان از دولت است. آن ها می توانستند با مطالبه گری و تذکر صحیح امید را به جامعه برگردانند. اطرافیان آقای روحانی هیچ گونه رقبتی برای تعامل با جامعه اصلاح طلب ندارند و رفته رفته در بدنه دولت افرادی نفوذ کردند که سهم کمی از سبد رای دولت روحانی متعلق به آنان است. کسانی هستند که با کمترین نقش در به قدرت رسیدن این دولت بیشترین نفوذ را پیدا کردند.

این نماینده اسبق مجلس گفت : سکوت محض سران اصلاح طلب و عدم توجیه جامعه باعث شده بدنه حریان اصلاحات به انتخابات آینده روی خوشی نشان ندهد.متاسفانه باید گفت دولت روحانی جنازه اصلاحات را تشیع می نماید و مقصر اصلی بزرگان همین جریان هستند.

وی گفت: مشارکت در انتخاباتآینده پرشور نخواهد بود و همه این اتفاق هم به دوران کرونا زده باز نمی شود. با تک قطبی شدن انتخابات مشارکت آنچنانی نخواهد بود اما چون انتخابات شوراها در بیشتر شهرها قومی، قبیله ای و طایفه ای است نسبتا مشارکت کلی را بالا خواهد برد .

نکو در خاتمه گفت: ضروری است عقلای جامعه از هر طیف و جناحی برنامه ای برای حضور حداکثری مردم و دو جریان اصلاح طلبان و اصولگرایان در انتخابات تهیه نمایند. عقلای اصلاح طلبی با فراهم آوردن روش های معقول از یک سو و دستگاه های مربوطه با انجام یکسری اقدامات برای تشویق حضور اصلاح طلبان در انتخابات از سوی دیگر جلوی تک قطبی شدن انتخابات ریاست جمهوری آینده را بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 27 شهریور 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1203

به "نکو:عقلای جامعه برنامه ای برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تهیه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکو:عقلای جامعه برنامه ای برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تهیه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید