نشست کنگره آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران ریاست جمهوری

به گزارش مسافرت رو، تهران (پانا) - نشست مشترک کنگره آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری با ریاست مایک پنس معاون اول ترامپ شروع به کار کرد.

نشست کنگره آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران ریاست جمهوری

به گزارش ایرنا، نشست مجلس نمایندگان و سنای آمریکا روز چهارشنبه در شرایطی برگزار گردید که دونالد ترامپ نامزد بازنده انتخابات ریاست جمهوری مدعی است مایک پنس اختیار بازگرداندن آرای گزینشگران را دارد، اما پنس پیش از این نشست اظهار داشت که به طور یکجانبه چنین اختیاری را ندارد.

شمارش آرای گزینشگران به ترتیب الفبا شروع شد و جمهوری خواستار گفته اند که نسبت به ایالت های کلیدی اعتراض خواهند کرد.

هنگامی که نوبت به آرای مربوط به ایالت آریزونا رسید، سناتور این ایالت به همراه 6 سناتور دیگر جمهوری خواه به آن اعتراض کردند. از این رو مجلس نمایندگان و سنا از هم جدا شد تا به صورت جداگانه این اعتراض را مورد آنالیز قرار دهند.

این اعتراض ها اگرچه ساعت ها کار تایید آرای گزینشگران را به تاخیر می اندازد اما با توجه به مقررات موجود که باید هر دو مجلس سنا و نمایندگان این اعتراض را وارد بدانند، با توجه به اکثریت دموکرات ها، تاثیری در نتیجه نخواهد داشت.

ابتدا یک نماینده جمهوری خواه به شرح دلایل اعتراض خود به این آرا پرداخت که همه آنها را پیش از این بارها در سخنرانی دونالد ترامپ و دیگر اعضای ستاد انتخاباتی او مطرح نموده بودند.

پس از آن، نماینده دموکرات از کالیفرنیا به مخالفت با این اعتراض سخن گفت.

موافقان و مخالفان این اعتراض در حال صحبت بودند که معترضان خیابانی حامی ترامپ که به دعوت وی به مقابل ساختمان کنگره آمده بودند به سمت ساختمان مجلس نمایندگان یورش بردند.

این شرایط به تعلیق موقت نشست مجلس نمایندگان منجر شد، مایک پنس از ساختمان خارج شد و نمایندگان به پناهگاه زیرزمینی رفتند. دقایقی بعد نشست مجلس نمایندگان بار دیگر شروع به کار نموده بود که بعد از چند دقیقه، تعلیق شد اما از نمایندگان خواسته شد در محل خود بنشینند و از صحن مجلس خارج نشوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1497

به "نشست کنگره آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کنگره آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید