نامه سرگشاده شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم؛ مدافعان سلامت را کمک کنید

به گزارش مسافرت رو، شورای عالی سازمان نظام پزشکی طی نامه ای با اشاره به 120 شهید مدافع سلامت در کشور، از مردم خواست با رعایت موارد بهداشتی، مدافعان سلامت را در ارایه بهتر خدمات درمانی کمک نمایند.

نامه سرگشاده شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم؛ مدافعان سلامت را کمک کنید

به گزارش مسافرت رو به نقل از ایسنا، در بخشی از این نامه بااشاره به چالش ها و مسائل کشور از جمله مسایل مالی، اجتماعی، سوء مدیریت ها و غفلت های داخلی آمده است: فرزندان خدوم شما در حوزه سلامت همانند دوران جنگ تحمیلی و وقوع بلایای طبیعی هم اکنون نیز با وجود کم لطفی ها و حتی جسارت های بی سابقه و علیرغم عزادار بودن همکاران جانباخته و هموطنان عزیز خود در راه مقابله با کرونا و دلشکسته و مغموم از توهین ها، هتک حرمت ها و حتی ضرب و شتم کادر مراکز درمانی؛ با جانفشانی وایثارگری به صورت شبانه روزی به خدمت صادقانه مشغولند و تا به امروز در این راه شاهد پَرپَر شدن حدود 120 نفر از بهترین دوستان خود بوده اند. مرگ فجیع و اسفناک عزیزان مان در حادثه مرکز درمانی سینای اطهر نیز قلوب آنان را مالامال اندوه و غم نموده است.

در ادامه با اعلام اینکه حدود شش ماه از درگیری کادر بهداشت و درمان با بلای عظیم کرونا می گذرد، آمده است: فعالیت طاقت فرسای شبانه روزی در مراکز بهداشتی و درمانی روح و جسم آنان را فرسوده نموده و بدتر از آن نگرانی و اضطراب در مورد افزایش مجدد ابتلای هموطنان مان به این بیماری، آنان را خسته تر نموده است.

اعضای شورای عالی نظام پزشکی به عنوان کنندگان جامعه عظیم پزشکی ایران ضمن آرزوی صحت و سلامتی کامل برای یکایک هموطنان بر رعایت موارد زیر تأکید نموده است:

1- مشارکت و همکاری عموم مردم شرط اساسی کنترل همه گیری کروناست. استفاده همگان از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، عدم برگزاری اجتماعات (مراسم عزاداری، جشن و ...) و رعایت سایر توصیه های بهداشتی ضرورتی حیاتی و سرنوشت ساز برای پیشگیری از بیماری و مرگ عزیزان مان است.

2- تنها و تنها راه برون رفت از شرایط وخیم فعلی؛ حفظ آرامش، تفاهم، همبستگی، آگاهی و افزایش اعتماد عمومی است که باید در گفتار و رفتار تمامی اقشار جامعه بالاخص دولتمردان تجلی یابد.

3- علیرغم عدم انسجام و آینده نگری لازم در سیاستگذاری های مربوط، مجددا بر رعایت توصیه ها و نکات بهداشت فردی و اجتماعی به صورت کامل توسط مردم تاکید می کنیم، امری که می تواند از بروز یک فاجعه ملی به علت شیوع و مرگ و میر مضاعف بیماری کرونا جلوگیری کند.

4- ملت عزیز ایران؛

پزشکان، پرستاران و سایر فرزندان شما در حوزه بهداشت و درمان با تمام توان کوشش می کنند تا به بهترین نحو خدمت کنند، لیکن در کمال تعجب مشاهده می کنند که عده معدودی ناآگاه، با اسائه ادب، توهین و تهدید و اعمال خشونت زخم های بسیار عمیقی بر دل های آزرده آنان وارد می کنند. حداقل انتظار این است که با تأسی به فرهنگ کهن ایرانی و آموزه های دینی با تامین امنیت و رعایت حرمت سپیدپوشان فداکار عرصه سلامت و با فراهم آوردن فضایی آرام و انگیزه بخش، مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات و کمک بیشتر به همنوعان مان کمک نمایید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1184

به "نامه سرگشاده شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم؛ مدافعان سلامت را کمک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه سرگشاده شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم؛ مدافعان سلامت را کمک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید