مخالفت وزیر اقتصاد ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

به گزارش مسافرت رو، وزیر اقتصاد ایتالیا نسبت به خطر تضعیف اتحادیه اروپا در صورت خروج بریتانیا از این اتحادیه هشدار داده است.

مخالفت وزیر اقتصاد ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مسافرت رو، کارلو پادوان وزیر اقتصاد ایتالیا امروز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی هندلز بلات تاکید کرد: تنها راه برای مقابله با تهدید تضعیف اتحادیه اروپا در صورت خروج احتمالی بریتانیا از این بلوک، این است که بر همگرایی بیشتر تمرکز کنیم.

وی در ادامه شرح داد: نخستین خط دفاعی در برابر مسائل و ناهنجاری بازارها، اتحادیه اروپا است ولی اگر خروج بریتانیا موجب تضعیف این اتحادیه شود، تنها راهی که به ما کمک خواهد کرد، افزایش همگرایی با عزم قاطع خواهد بود، آن هم در شرایطی که بازار مشترک اروپا در حال سر و سامان دادن به مشکل مهاجرت است.

اظهارات وزیر اقتصاد ایتالیا در شرایطی است که مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت 43 ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد مالی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود مالی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 683

به "مخالفت وزیر اقتصاد ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت وزیر اقتصاد ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید