فرمانده نظامیان ارتش ملی لیبی خواستار لغو تحریم تسلیحاتی لیبی شد

به گزارش مسافرت رو، فرمانده نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی در مصاحبه ای بیان نمود، لیبی سالها قبل می توانست تروریسم را از بین ببرد اما تحریم تسلیحاتی بین المللی علیه این کشور اجازه نداد ارتش لیبی به سلاحهای بیشتر دست پیدا کند در حالی که گروه های تروریستی توانستند بدون هیچ مسئله ای سلاح هایشان را به آنجا قاچاق کنند.

فرمانده نظامیان ارتش ملی لیبی خواستار لغو تحریم تسلیحاتی لیبی شد

لیبی

خلیفه حفتر، فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی در مصاحبه ای با خبرگزاری اسپوتنیک، به تشریح وضعیت در این کشور جنگ زده و دیدگاه هایش درباره آینده پیش روی لیبی پرداخت.

خلیفه حفتر بیان کرد که به اعتقاد او، اگر ارتش لیبی سالها پیش هدف تحریم تسلیحاتی قرار نمیگرفت و قادر بود به سلاح های بیشتری دست یابد، تروریسم نیز در این کشور از بین می رفت و این در حالی است که گروه های تروریستی توانستند بدون مشکل سلاح هایشان را به داخل لیبی قاچاق کنند.

تسلیحات نظامی

او در ادامه شرح داد که در حال حاضر هیچ ارتباطی میان گروه ارتش ملی لیبی و گروه رقیب آن یعنی دولت توافق ملی وجود ندارد.

خلیفه حفتر اظهار کرد: متاسفانه گفت وگوهای ما با فایز السراج، رئیس شورای ریاستی و نخست وزیر دولت توافق ملی که در نتیجه یک سری تلاشهای منطقه ای و بین المللی رخ داد صرفا تلف کردن زمان باارزش ما بود اما در حال حاضر هیچگونه میانجی گری چه در سطح محلی و چه بین المللی میان ما و شورای ریاستی و رهبرش صورت نمی گیرد.

تروریسم

خلیفه حفتر بیان کرد: تلقی غلطی وجود دارد مبنی بر این که این به اصطلاح شورای ریاستی می تواند به نیروهای شبه نظامی و تروریستی که ارتش ملی لیبی با آنها در جنگ است، دستور به آتش بس و یا ادامه جنگ بدهد.

وی اضافه کرد: اما این یک دروغ بزرگ است که اکنون در سطح محلی و بین المللی برملا شده است. حقیقت این است که در واقع این گروه های تروریستی هستند که به این شورا دستور می دهند چه کار کند و نقش این شورا نیز محدود به ارائه پول، سلاح و قوای مزدور بر طبق دستوراتی که دریافت می کند بوده و چنین دستوراتی فوراً به اجرا در می آیند.

خلیفه حفتر ادامه داد: هیچ یک از معدود اعضای این شورا و رئیس آن جرات رد دستورات این گروه های تروریستی را ندارند. شورای ریاستی صرفا می تواند دستورات را اجرا کند. این یک حقیقت است که از مدتها پیش برملا شده است. در خود این شورا هم اعضای متعلق به سازمانهای تروریستی حضور دارند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 600

به "فرمانده نظامیان ارتش ملی لیبی خواستار لغو تحریم تسلیحاتی لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده نظامیان ارتش ملی لیبی خواستار لغو تحریم تسلیحاتی لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید