غریب آبادی: سه کشور اروپایی با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دیگری دادند

به گزارش مسافرت رو، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت توقف فرایند قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی، نتیجه دیپلماسی و مقاومت فعال و همچنین پیشرفت های چشمگیر در حوزه هسته ای در پرتو قانون اخیر مجلس شورای اسلامی است.

غریب آبادی: سه کشور اروپایی با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دیگری دادند

با ما سفر کنید و با تور لحظه آخر اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص بیانیه سه کشور اروپایی راجع به دلیل توقف فرایند قطعنامه در شورای حکام، گفت: سه کشور ادعا نموده اند با این اقدام خود فرصت دیگری به ایران و آژانس دادند تا به کار خود در خصوص بعضی موضوعات ادامه دهند و حق خود را برای درخواست جلسه فوق العاده شورای حکام در هر زمانی محفوظ می دارند. باید بگویم که سه کشور در واقع، به خودشان یک فرصت دیگری داده اند تا در پرتو بی اقدامی و عدم پایبندی به تعهداتشان تحت برجام از یک سو، و عدم تخریب فضای دیپلماسی و همکاری ایران و آژانس از سوی دیگر، به تکالیف خود عمل نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

غریب آبادی اضافه کرد: توقف فرایند قطعنامه، نتیجه دیپلماسی و مقاومت فعال و همچنین پیشرفت های چشمگیر در حوزه هسته ای در پرتوی قانون اخیر مجلس شورای اسلامی است، ازاین رو، به بانیان هر قطعنامه ای علیه ایران در هر مرحله و زمانی هشدار می دهیم اگر بخواهید مجدداً به جهت تقابل روی بیاورید، جمهوری اسلامی ایران آماده است واکنش و پاسخ محکمی، به ویژه در حوزه فنی هسته ای، به آن بدهد.

نماینده دائم کشورمان درخصوص ارتباط سفر هیئت فنی آژانس در ماه آوریل نیز گفت: اروپایی ها و رسانه هایشان مایل هستند این موضوع را به امتیازی برای خودشان در فرایند توقف قطعنامه تلقی نمایند. اگر آنها مایل هستند از این موضوع به عنوان یک راه چاره حفظ آبرو در توجیه توقف فرایند قطعنامه استفاده نمایند، مربوط به خودشان است اما بایستی تأکید کنم هیچ ترتیبات جدیدی با آژانس، بعد از تفاهم مشترک اخیر در تهران، انجام نشده است. همان گونه که در نشست شورای حکام هم گفتم، تعاملات دو طرف در حوزه پادمان، موضوع جدیدی نیست و در تداوم روابط موجود است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1400 بروزرسانی: 10 فروردین 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1592

به "غریب آبادی: سه کشور اروپایی با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دیگری دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: سه کشور اروپایی با توقف فرایند قطعنامه، به خودشان فرصت دیگری دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید