شرط دولت افغانستان برای آزادی دیگر زندانیان طالبان

به گزارش مسافرت رو، دولت افغانستان گفت که شمار زندانیان آزاد شده طالبان به 3 هزار نفر خواهد رسید و آزادی دیگر زندانیان این گروه به کاهش خشونت ها و آمادگی طالبان برای پیوستن به فرایند صلح وابسته است.

شرط دولت افغانستان برای آزادی دیگر زندانیان طالبان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان گزارش ها درباره آزادی یکهزار زندانی دیگر طالبان برای ایجاد حسن نیت را رد کرد.

براساس آمار منتشر شده توسط مقامات افغان، تا به امروز بیش از 2 هزار و 700 زندانی طالبان توسط دولت آزاد شده اند و به گفته فیصل شمار زندانیان آزاد شده طالبان قرار است به 3 هزار نفر افزایش یابد.

وی به رادیو آزادی گفت که آزادی بقیه زندانیان طالبان به کاهش خشونت ها و آمادگی طالبان برای پیوستن فرایند صلح بستگی دارد.

براساس توافقنامه آمریکا، دولت افغانستان باید 5 هزار زندانی طالبان را آزاد کند و طالبان نیز در مقابل موظف به آزادی یکهزار زندانی از نیرو های دولتی است.

مذاکرات بین الافغانی قرار بود 20 اسفند سال گذشته آغاز شود، اما به دلیل پافشاری طالبان بر آزادی همه زندانیانش پیش از گفتگو ها این مذاکرات تا به امروز به تاخیر افتاده است.

دولت افغانستان تا به امروز بیش از 2 هزار و 700 زندانی طالبان را آزاد کرده و این گروه نیز 467 نفر از زندانیان دولتی را آزاد کرده است، اما دو طرف بر سر شمار زندانیان آزاده شده اختلاف دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1123

به "شرط دولت افغانستان برای آزادی دیگر زندانیان طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط دولت افغانستان برای آزادی دیگر زندانیان طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید