شاهکار حسین وفایی در اسنوکر قهرمانی انگلستان؛ مرد شماره یک دنیا حریف وفایی نشد

به گزارش مسافرت رو، خبرگزاری خبرنگاران- مسابقات قهرمانی انگلستان یک تورنمنت حرفه ای اسنوکر و از معتبرترین رقابتهای دنیا است که از 23 نوامبر تا 5 دسامبر در انگلستان برگزار می گردد.

شاهکار حسین وفایی در اسنوکر قهرمانی انگلستان؛ مرد شماره یک دنیا حریف وفایی نشد

به گزارش خبرنگاران، در ادامه رقابت های اسنوکر قهرمانی انگلستان، حسین وفایی، ملی پوش ایران به مصاف مارک سلبی، مرد اول اسنوکر دنیا رفت و در نهایت این مسابقه با فزونی 6-2 وفایی سرانجام یافت. حسین وفایی پیش از این با پانگ جون ژو ملاقات نموده بود و پیروز شده بود با نتیجه 6-4 به پیروزی برسد و حالا او با شکست سلبی، رنک شماره یک دنیا به دور بعدی مسابقات انگلستان راه پیدا کرد.

حسین وفایی بعد از شکست دادن سالیوان، این بار به مرد شماره یک اسنوکر دنیا هم رحم نکرد و یک شگفتی بزرگ را رقم زد. بعد از چند سال حضور در میان حرفه ای های دنیا به نظر می رسد دیگر بازی برابر وفایی برای اسطوره های اسنوکر دنیا به یک تونل وحشت تبدیل شده و این بار نوبت به مرد شماره یک دنیا رسید که مقابل این ستاره ایرانی شکست را قبول کند.

حسین وفایی اخیرا کار خود را در مسابقات قهرمانی انگلستان که یک تورنمنت حرفه ای اسنوکر و از معتفزونین رقابتهای دنیا به شمار می رود، آغاز نموده است. اما حسین وفایی در دور نخست مسابقات قهرمانی انگلیس به مصاف پانگ جون ژو رفت و توانست با نتیجه 6 بر 4 در این ملاقات به پیروزی برسد. ستاره اسنوکر ایران که رنک 63 دنیا را در اختیار دارد، توانست این رقیب چینی که دارای رنک 66 بود را از پیش رو بردارد و در دور بعد برای رقم زدن یک شگفتی بزرگ وارد میدان شد.

وفایی که اخیرا با شکست دادن رونی اُسالیوان یکی از ستاره های اسنوکر دنیا یک شگفتی را رقم زده بود، این بار در پی یک نمایش دلپذیر مقابل مارک سلبی، مرد شماره یک دنیا بود. وفایی در این رقابت عملکرد بسیار درخشانی از خود ثبت کرد و توانست با نتیجه 6 بر 2 یک برد شگفت انگیز دیگر را به نام خود ثبت کند. با این نتیجه مرد شماره یک اسنوکر دنیا مقابل اسنوکرباز ایرانی زانو زد و از دور رقابت ها کنار رفت.

نکته جالب اینجاست که وفایی برابر ستاره های پرقدرت دنیا راحت تر بازی می نماید و حتی برد او مقابل مارک سلبی سریع تر از پیروزی اش در دور اول مقابل رقیب چینی بود. شاید سلبی توقع نداشت که چنین نمایشی را از سوی پسر ایرانی با رنک 63 دنیا ببیند، اما گویا تخصص حسین وفایی زمین گیر کردن فوق ستاره هاست.

اما واکنش حسین وفایی بعد از رقم زدن یک شگفتی بزرگ در این تورنمنت چیزی به جز احترام گذاشتن به مرد شماره یک دنیا نبود: فکر می کنم امروز کمی خوش شانس بودم. در سرانجام برای مارک سلبی متاسفم. او یکی از اسطوره های ماست و احترام کامل برای او واجب است.

سلبی هم پس از شکست در این بازی اینطور واکنش نشان داد: در دو فریم اول واقعاً فرصتی پیدا نکردم چرا که حسین عالی بازی کرد. احتمالاً باید فریم سوم را می بردم، وفایی دوباره عالی آغاز کرد و کاملاً شایسته پیروزی در مسابقه بود.

در تورنمنت قبلی حسین وفایی بعد از پیروزی درخشان برابر سالیوان، شکست غیرمنتظره ای را تجربه کرد، اما این بار باید امیدوار بود که وفایی به فرایند پیروزیت آمیز خود در انگلستان ادامه دهد و حتی به جایزه 200 هزار پوندی این مسابقات که به قهرمان تعلق می گیرد، فکر کند؛ جایزه ای که نزدیک به 800 میلیون تومان ارزش خواهد داشت. در ادامه این دوره از مسابقات قهرمانی انگلستان، وفایی به مصاف گودونگ نماینده کشور چین خواهد رفت؛ حریفی که قطعا به میزان مارک سلبی مشهور و متبحر نیست، اما وفایی باید با همان انگیزه ای که مرد شماره یک دنیا را شکست داد، برابر این حریف چینی بایستد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 2006

به "شاهکار حسین وفایی در اسنوکر قهرمانی انگلستان؛ مرد شماره یک دنیا حریف وفایی نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار حسین وفایی در اسنوکر قهرمانی انگلستان؛ مرد شماره یک دنیا حریف وفایی نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید