سناتور روس: آمریکا باید خود تحت تحریم های بین المللی قرار گیرد

مقام دومای روسیه در واکنش به اتهام وزیر خارجه آمریکا به شرکت راس نفت روسیه درباره دور زدن تحریم ها و خرید نفت از ونزوئلا تأکید کرد این آمریکاست که به خاطر اقدامات غیرقانونی خود علیه ملت های مستقل جهان باید تحریم شود.

سناتور روس: آمریکا باید خود تحت تحریم های بین المللی قرار گیرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیمیتری ناویکوف نائب رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در گفت وگو با خبرگزاری نووستی، گفت، این ایالات متحده آمریکا است که باید مورد تحریم های بین المللی قرار بگیرد.

این مقام دوما بدین ترتیب به اظهارات اخیر مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد که شرکت راس نفت و رهبران آن را به خرید نفت از ونزوئلا و دور زدن تحریم های آمریکا متهم کرده بود.

ناویکوف گفت: به عقیده من، اظهارات پامپئو قابل توجیه نبوده و بی پایه و اساس است و حتی این مسئله که ما در چارچوب تحریم های آمریکا قرار داشته باشیم، کاملاً عجیب است. ایالات متحده با نادیده دریافت تمامی ضوابط حقوق بین الملل تحریم هایی را اعمال می کند و این اصلی ترین مسئله است که باید در دستورکار بررسی جهانی قرار بگیرد.

به گفته وی، دولت آمریکا به خاطر این اقدامات غیرقانونی که به خود اجازه می دهد تا تحریم هایی را علیه ملت های مستقل جهان، از جمله علیه ونزوئلا اعمال کند، از مدت ها قبل می بایست خود مورد تحریم های بین المللی قرار گرفته باشد.

روز دوشنبه 11 ماه مارس (20 اسفند) مشخص شد که دولت آمریکا بانک روسی اورو فایننس موسنار بانک را به خاطر داشتن ارتباط مالی با شرکت ملی نفت ونزوئلا PDVSA به فهرست تحریم های خود اضافه کرد. با اعمال این اقدامات محدودکننده، حساب های بانکی که تحت کنترل رژیم حقوقی ایالات متحده قرار گرفته است، مسدود شده و شخصیت های حقیقی و حقوقی آمریکایی اجازه داشتن رابطه کاری با این بانک را نخواهند داشت.

مقامات واشنگتن در اواخر ماه ژانویه تحریم های شدیداللحنی را علیه شرکت PDVSA ونزوئلا اعمال کردند. البته شرکت های آمریکایی شامل این محدودیت ها قرار نداشته و همچنان می توانند نفت ونزوئلا را خریداری کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 5 تیر 1398 شناسه مطلب: 224

به "سناتور روس: آمریکا باید خود تحت تحریم های بین المللی قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: آمریکا باید خود تحت تحریم های بین المللی قرار گیرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید