روایت مدیر یک آژانس گردشگری از کنسلی تورهای خارجی همزمان با اعتراضات بنزینی و قطعی اینترنت ، نگرانی خانواده گردشگران خارجی حاضر در ایران

آژانس های گردشگری با قطعی اینترنت دچار مشکل جدی شدند و وزارت گردشگری همچنان در برابر این اتفاق واکنشی نشان نداده است.

روایت مدیر یک آژانس گردشگری از کنسلی تورهای خارجی همزمان با اعتراضات بنزینی و قطعی اینترنت ، نگرانی خانواده گردشگران خارجی حاضر در ایران

برای سفری دلپذیر با تور ارزان قیمت کانادا همراه ما باشید.

خبرنگاران - قطعی اینترنت در حالی وارد هفتمین روز خود می گردد که مسئولان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به جای اتخاذ تصمیمی برای شرایط آژانس های گردشگری در این شرایط ویژه در بی عملی مطلق به سر می برند. در حال حاضر به علت قطع اینترنت گردشگری ایران به کما رفته است و آژانس های گردشگری در سردرگمی به سر می برند.

قطعی اینترنت باعث شده که ارتباط آژانس ها و فعالان بازار گردشگری با شرکای خارجی، بازارها و خدمات خارجی و همچنین گردشگران قطع گردد. شرایط عجیبی که با وجود ارسال نامه جامعه تورگردان ها به شورای امنیت کشور همچنان پابرجاست و بازار گردشگری ایران را قفل نموده است.

در حال حاضر تنها بعضی آژانس های خاص دسترسی به فروش بلیت هواپیماهای خارجی دارند و آژانس ها و دفاتر فعال در حوزه گردشگری ورودی ارتباط شان با گردشگران خارجی قطع شده است. این در حالی است که بعضی از آژانس ها، گردشگرانی در راه ایران داشتند و قطع اینترنت باعث ایجاد مشکل برای آنها شده است. آنالیز های خبرنگاران نشان می دهد که قطعی اینترنت باعث کنسل شدن سفر بعضی گردشگران خارجی به ایران شده و بعضی از آژانس دارها پیش بینی می نمایند که با وصل شدن اینترنت نیز موج جدیدی از کنسلی تورهای ایران در راه باشد.

گردشگری ایران در حالی قفل شده است که معاون گردشگری و وزیر گردشگری کشور در این روزها بدون توجه به شرایط خاص پیش آمده در گردشگری در حال گذران فعالیت های روزمره هستند و توجهی به گلایه و مسائل گردشگری ندارند. در حالی که جامعه تورگردان ها و بخش های مختلف گردشگری مطالبه گری از دستگاه های مختلف برای حل مشکل خود را شروع نموده اند، وزیر گردشگری که باید با پیگیر این مطالبات در دولت باشد، مانند موارد مشابه سکوت مطلق اختیار نموده است.

مدیر یکی از آژانس های فعال در حوزه گردشگر ورودی کشور درباره شرایط موجود به خبرنگاران می گوید: قطعی اینترنت و ایجاد نشدن راه های دسترسی برای آژانس های گردشگری ما را در شرایط خاصی گرفتار نموده است. دسترسی ما به گردشگران خارجی و شرکای خارجی خود قطع شده و از شرایط تورهای برنامه ریزی شده و گردشگران در راه ایران بی خبر هستیم. این ارتباطات عموما به وسیله ایمیل و پیغام رسان ها برقرار بود و در حال حاضر با وجود پیگیری ها تورگردان ها، راهی برای دسترسی آژانس ها ایجاد نشده است.

او همچنین از کنسل شدن تورهای در راه می گوید: در یک هفته گذشته گردشگران در راه ایران کنسل کردند و ما نیز یک تور آمریکایی داشتیم که کنسل شد.

مدیر این آژانس درباره مسائل عجیب این روزها می گوید: خانواده یکی از گردشگران آلمانی که این روزها در ایران حضور داشت به دلیل قطع راه های ارتباطی و اینترنت به شدت نگران حال او بودند و با آژانس تماس می گرفتند. با سختی توانستیم عکسی از او در حال گردش در ایران تهیه و برای خانواده اش ارسال کنیم تا نگران اوضاع او نباشند.

قطعی اینترنت و قطع شدن ارتباط طرف های خارجی با آژانس های گردشگری در شرایط حساس کنونی همچنین باعث ایجاد نگرانی برای سفر به ایران شده و آژانس های ایرانی که در چنین شرایط نقش مهمی برای تشریح شرایط برای گردشگران خارجی و مجاب کردن آنها برای سفر دارند، در حال حاضر امکان برقراری ارتباط را از دست داده اند.

در روزهای گذشته خبرهای محدودی از وصل اینترنت در بعضی از استان ها مخابره شده اما اینترنت در شهر تهران که مرکز استقرار بیشتر آژانس هاست همچنان قطع است. وزارت گردشگری نیز در یک هفته اخیر هیچ اقدامی برای چنین شرایطی ننموده و حتی مدیران این وزارتخانه جوابگو خبرنگاران نیستند.

منبع: چمدان
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 20 دی 1398 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 690

به "روایت مدیر یک آژانس گردشگری از کنسلی تورهای خارجی همزمان با اعتراضات بنزینی و قطعی اینترنت ، نگرانی خانواده گردشگران خارجی حاضر در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت مدیر یک آژانس گردشگری از کنسلی تورهای خارجی همزمان با اعتراضات بنزینی و قطعی اینترنت ، نگرانی خانواده گردشگران خارجی حاضر در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید