راه های تقویت همکاری های تجاری مشترک ایران با آذربایجان و ترکیه و برطرف مسائل ناشی از کووید19

به گزارش مسافرت رو، رئیس دفتر رئیس جمهوری در تماس های تلفنی جداگانه با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و وزیر تجارت ترکیه، درباره تقویت همکاری های تجاری مشترک و برطرف موانع در راستا این همکاری ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت وگو و گفتگو کرد.

راه های تقویت همکاری های تجاری مشترک ایران با آذربایجان و ترکیه و برطرف مسائل ناشی از کووید19

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، در این تماس تلفنی درباره راه های تسریع در حل و فصل مسائلی که بر اثر بیماری کووید19، در جهت ترانزیت کالا و حمل ونقل ریلی، دریایی و زمینی میان دو کشور ایجاد شده، گفت وگو کردند.

در چارچوب این گفت وگو، قرار شد که به سرعت و ظرف دو روز آینده، بر اساس پروتکل بهداشت و سلامت که تدوین و آماده شده است، این مسائل حل و فصل گردد و فرایند همکاری های تجاری و تزانزیتی مشترک تسهیل گردد.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در این گفت وگو همچنین از دستور رئیس جمهور کشورش برای اختصاص کالاهای موردنیاز ایران برای مقابله با بیماری کووید19 به ارزش 5 میلیون دلار اطلاع داد.

واعظی همچنین در تماس تلفنی با خانم رخسار پِکجان وزیر تجارت ترکیه، درباره مسائل کامیون های ترکیه ای که برای ورود به ایران در پشت مرزهای ترکمنستان مانده اند و همچنین حرکت کامیون های ایرانی در مرز ترکیه و بلغارستان برای بارگیری کالاهای فاسدشدنی در بندر مرسین، گفت وگو و گفتگو کرد.

در این گفت وگو قرار شد مسائل آن گروه از کامیون های حامل مواد فاسدشدنی طی فردا (شنبه، 17 اسفند) حل وفصل گردد و فرایند حمل ونقل و ترانزیت میان دو کشور نیز در چارچوب پروتکل بهداشت و سلامت تداوم یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 928

به "راه های تقویت همکاری های تجاری مشترک ایران با آذربایجان و ترکیه و برطرف مسائل ناشی از کووید19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های تقویت همکاری های تجاری مشترک ایران با آذربایجان و ترکیه و برطرف مسائل ناشی از کووید19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید