دولت انگلیس: برگزیت 31 اکتبر اتفاق می افتد

دولت انگلیس امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد، با وجود اینکه نخست وزیر انگلیس از سوی مخالفانش مجبور شد نامه تاخیر بریگزیت را بدون امضا به اتحادیه اروپا ارسال کند، این روند 31 اکتبر (9 آبان) صورت می گیرد.

دولت انگلیس: برگزیت 31 اکتبر اتفاق می افتد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روند بریگزیت در یک هفته گذشته به دلیل چالش های پیش آمده بین احتمال خروج در 31 اکتبر با توافقی که بوریس جانسون، نخست وزیر روز پنجشنبه ارائه کرد و درخواست تاخیر در روز شنبه به یک گرداب شبیه شده است.

شکست جانسون در مجلس انگلیس بر سر ترتیب تایید توافقش باعث شد تا وی با قانونی تصویب شده از سوی مخالفانش که خواهان تاخیر تا 31 ژانویه 2020 هستند، روبرو گردد.

مایکل گوو، مدیر تدارکات برای بریگزیت بدون توافق گفت: ما 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم. ما تمام شرایط را داریم و می توانیم این کار را انجام دهیم. نامه به این دلیل ارسال شد که مجلس ملزم کرد آن را بفرستیم. اما مجلس نمی تواند نظر نخست وزیر، سیاست های دولت یا تصمیم آن را تغییر دهد.

این در حالیست که براساس اعلام یک منبع وابسته به دولت انگلیس، بوریس جانسون یک نامه امضا نشده به اتحادیه اروپا فرستاده و در آن درخواست به تعویق انداختن برگزیت را مطرح نموده اما در نامه امضا شده دیگری همراه با آن، گفته خواهان چنین تعویقی نیست.

نامه اول نخست وزیر انگلیس به دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا، خواهان به تعویق انداختن فرآیند بریگزیت می گردد. او بر اساس قانون موسوم به بن که ماه پیش در مجلس تصویب شد موظف به این کار است.

نسخه اصلی و نسخه الکترونیکی (ایمیل) این نامه از سوی تیم بارو، نماینده انگلیس در بروکسل، منتقل شد.

جانسون علاوه بر این نامه دو سند دیگر تحویل اتحادیه اروپا داده است.

سند اول یاداشتی از سوی بارو است که شرح می دهد نامه به معنی اطاعت از قانونی است که مورد توافق مجلس بریتانیا نهاده شد اما نامه دوم از طرف جانسون، که این بار امضا شده، شرح می دهد که به عقیده او تاخیر در اجرای بریگزیت غلط است.

منبع: عصر ایران
انتشار: بروزرسانی: 9 آبان 1398 شناسه مطلب: 533

به "دولت انگلیس: برگزیت 31 اکتبر اتفاق می افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت انگلیس: برگزیت 31 اکتبر اتفاق می افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید