دستور روحانی برای آنالیز اختلال در GPS

به گزارش مسافرت رو، علی ربیعی سخنگوی دولت بیان کرد که رییس جمهور درباره حادثه بهمن کوه های شمال تهران دستور پیگیری صادر نموده است. او درباره ادعاها درباره اختلال در سیستم جی پی اس در روز حادثه را تکذیب کرد و گفت اختلال در این سیستم در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در دست آنالیز است.

دستور روحانی برای آنالیز اختلال در GPS

سخنگوی دولت در پی جانباختن شماری از کوهنوردان کشور در ارتفاعات شمال تهران ضمنعرض تسلیت به خانواده جانباختگان گفت: سازمان هواشناسی اواسط هفته گذشته به وسیله رسانه ملی هشدارهای لازم را داده بود. ستاد بحران استان تهران، سازمان هلال احمر و فدراسیون کوهنوردی هم به طور جداگانه اطلاعیه های هشدارآمیز منتشر نموده بودند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: با صحبتی که با رئیس فدراسیون کوهنوردی داشتم اعلام نمود به رغم وجود اختلال در GPS در بعضی روزها، موضوع اختلال در GPS با حادثه روز آدینه که برای کوهنوردان و شهروندان کشور اتفاق افتاده ارتباط نداشته است. طبق صحبت هایی که با وزارت ارتباطات داشتیم، GPS روز آدینه اختلال نداشته است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: ساعت 11 صبح روز آدینه باد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت و در دمای منفی 30 درجه آمده که هم دما را به منفی 70 رسانده و هم باعث شده باد شدید بعضی افراد را جابجا کند. اولین تماسهای مردمی به هلال احمر ساعت 13 واصل شده است. بنابراین شرایط بد جوی عامل این حادثه بوده است.

ربیعی گفت: رییس جمهوری در مورد این حادثه، دستور پیگیری دادند و مقرر شد ستاد پیشگیری توسط فدراسیون کوهنوردی و زیرنظر ستاد بحران استان تهران فعال گردد.

او در عین حال گفت: موضوع اختلال در GPS از قبل با دستور رئیس جمهور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در حال آنالیز است.

در حوادث تلخ برای کوهنوردان پس از بارش سنگین برف و کولاک در شمال تهران یازده کوهنور جان خود را از دست دادند. بحث هایی درباره اختلال در سیستم جی پی اس در آن روز و تاثیر آن بر شرایط کوهنوردان و امداد رسانی به آنها مطرح شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1487

به "دستور روحانی برای آنالیز اختلال در GPS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور روحانی برای آنالیز اختلال در GPS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید