خبرنگاران ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد

به گزارش مسافرت رو، تهران- خبرنگاران- فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) با طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران مدعی شد که در حمله راکتی یکشنبه شب گذشته به سفارت این کشور در عراق قصدی برای پرهیز از تلفات وجود نداشت.

خبرنگاران ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد

به گزارش خبرنگاران، بیل اوربان سخنگوی سنتکام بامداد پنجشنبه در بیانیه ای که در تارنمای این نیروها نهاده شد، ادعا کرد: حمله راکتی 20 دسامبر در منطقه سبز عراق تقریبا به طور قطع توسط یک گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران انجام شد.

وی با بیان اینکه این حمله هیچ فرد آمریکایی را زخمی ننموده یا تلفاتی بر جای نگذاشته است، اضافه نمود: این حمله به ساختمان های مجموعه سفارت آمریکا خساراتی وارد کرد و روشن است که قصدی برای پرهیز از تلفات وجود نداشت.

اوربان همچنین گفت: آمریکا ایران را مسئول مرگ هر آمریکایی در پی اقدامات این گروه های شبه نظامی یاغی می داند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دوشنبه شب از بازداشت چند مظنون در ارتباط با حمله موشکی یکشنبه شب گذشته به منطقه سبز در مرکز بغداد اطلاع داد.

از سوی دیگر، عثمان الغانمی وزیر کشور عراق نیز گفت که ما با مشت آهنین به هرکسی که در کوشش برای سوء استفاده از بحران باشد، پاسخ خواهیم داد.

منطقه الکراده در نزدیک منطقه سبز بغداد یکشنبه شب شاهد حمله راکتی به سمت سفارت آمریکا واقع در این منطقه و واکنش سامانه های موشکی مستقر در این سفارت بود.

شلیک راکت ها و واکنش سامانه های موشکی سفارت آمریکا به آن باعث ترس شدیدی در بین مردم منطقه شد.

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق پس از این حمله راکتی در بیانیه ای خاطرنشان کرد: یک گروه قانون شکن یکشنبه شب چند راکت به سمت منطقه سبز در بغداد شلیک کرد که معین شد که از منطقه پادگان الرشید شلیک شده و در داخل یک مجمع مسکونی اصابت نموده است.

به گفته عراقی ها، سفارت آمریکا همانند سفارتخانه های سایر کشورهای دنیا در بغداد کارکرد عادی و دیپلماتیک ندارد بلکه آمریکا با استقرار سامانه های موشکی و نیروهای نظامی خود، این سفارت را به یک پایگاه نظامی تبدیل نموده که امنیت شهروندان بغداد و عراق را تهدید می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1471

به "خبرنگاران ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادعای سنتکام درباره حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید