جذب 4 میلیارد ریال تسهیلات تشکل های تعاون روستایی هرمزگان

به گزارش مسافرت رو، سیروس اسدپور ظهر یکشنبه در جلسه هم اندیشی مدیران تعاون روستایی با اعضای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تشکل های تحت نظارت سازمان تعاون روستایی هرمزگان بالغ بر 4 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره با سود 2 درصد از اعتبارات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی جذب نموده اند.

جذب 4 میلیارد ریال تسهیلات تشکل های تعاون روستایی هرمزگان

اسدپور اضافه نمود: تمامی این تسهیلات از محل سرمایه گذاری شبکه تعاون روستایی در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی برای برای تامین و توزیع انواع نهاده های کشاورزی مورد احتیاج کشاورزان و خریدهای توافقی محصولات کشاورزی جذب شد.

وی میزان کل سرمایه گذاری اعضای شبکه تعاون روستایی در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی را 5.11 درصد عنوان و توضیح داد: تشکل های تعاون روستایی تاکنون بیش از 2.7میلیارد ریال نزد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هرمزگان سرمایه گذاری نموده اند.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان خواهان اجرای طرح زیرکلید خرید و فروش محصولات استراتژیک کشاورزی شد و بیان نمود: این طرح شبکه تعاون روستایی با مشارکت یکی از بانکها اجرا نمود که از موفقیت خوبی برخوردار بود.

پیشنهاد پرداخت 20 میلیارد ریال تسهیلات جهت خرید خرما نیز از طرف شبکه تعاون روستایی پیشنهاد شد که مورد استقبال اعضای صندوق حمایت واقع شد.

رضا سلیمی مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به میزان سرمایه صندوق اظهار کرد: میزان کل سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان هرمزگان به همراه 50 درصد سهم دولت بالغ بر 242 میلیارد ریال بوده که صندوق آمادگی کامل جهت افزایش سرمایه دارد.

وی اضافه نمود: صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با هدف حمایت از زیربخش های زراعت و باغبانی، دامداری و دامپروری، شیلات و آبزیان و صنایع تبدیلی مرتبط با وظایف وزارت جهاد کشاورزی شروع به کار کرد.

این مقام مسئول از دیگر اهداف تشکیل صندوق را توانمند ساختن فعالان بخش کشاورزی برشمرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 39

به "جذب 4 میلیارد ریال تسهیلات تشکل های تعاون روستایی هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 4 میلیارد ریال تسهیلات تشکل های تعاون روستایی هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید