توافق چین و 16 کشور اروپایی برای گسترش همکاری های مالی و تجاری

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران: چین و 16 کشور مرکز و شرق اروپا برای گسترش و تقویت همکاری های تجاری و سرمایه گذاری بر اساس قوانین اتحادیه اروپا به توافق رسیدند.

توافق چین و 16 کشور اروپایی برای گسترش همکاری های مالی و تجاری

با تور ارزان چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مسافرت رو به نقل از خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر چین پس از دیدار و مصاحبه با 16 نخست وزیر اروپایی و صدها بازرگان در شهر بخارست تاکید نمود، چین میخواهد همکاری در زمینه زیر ساخت ها، مخابرات، پروژه های قطار سریع السیر را که منجر به افزایش سرمایه گذاری و مبادلات تجاری خواهد شد با کشورهای منطقه گسترش دهد.

بر اساس این گزارش وی اضافه کرد، ما آماده هستیم تا در مورد راهکارهای تامین مالی اجرای این پروژه ها بر اساس قوانین اتحادیه اروپا رایزنی و مذاکره کنیم.اتحادیه اروپا به کشورهای منطقه هشدار داده است که هرگونه قرارداد تجاری و مالی با چین باید بر اساس قوانین اتحادیه اروپا باشد.

برگزاری این نشست در شرایطی است که 28 کشور عضو اتحادیه اروپا یک هفته قبل در نشستی با چین راهکارهای گسترش سرمایه گذاری مشترک و دوجانبه را آنالیز نموده اند.حجم مبادلات تجاری و مالی چین و اتحادیه اروپا در سال های اخیر با رشد چشمگیری روبرو شده ولی اختلاف و تنش های تجاری نیز در روابط دو کشور به شدت بالا گرفته است.

نخست وزیر رومانی نیز تاکید نمود، چین به یک اروپای قوی و مقتدر احتیاج دارد ولی اروپا تنها زمانی قوی خواهد بود که هر یک از اعضای آن به رشد و توسعه سریع مالی دست یابد.نخست وزیر چین اضافه کرد، گسترش همکاری ها با کشورهای شرق و مرکز اروپا بخش مهمی از روابط چین با اتحادیه اروپا خواهد بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 472

به "توافق چین و 16 کشور اروپایی برای گسترش همکاری های مالی و تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق چین و 16 کشور اروپایی برای گسترش همکاری های مالی و تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید