برلین خواهان تحریم های سریع مالی علیه مسکو شد

به گزارش مسافرت رو، خبرنگاران: صدر اعظم آلمان مسکو را متهم به نداشتن علاقه برای شفاف سازی درباره حادثه سقوط هواپیمای مسافربری خطوط مالزی در شرق اوکراین نموده و خواهان تشدید تحریم های سریع علیه روسیه شد.

برلین خواهان تحریم های سریع مالی علیه مسکو شد

به گزارش گروه بین الملل مسافرت رو، به نقل از هفته نامه اشپیگل، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان خواهان قطعنامه سریع علیه روسیه شد چرا که به اعتقاد وی مسکو هیچ علاقه ای به شفاف سازی سریع درباره هواپیمای خطوط مالزی که در شرق اوکراین سقوط نموده است ندارد.

به این ترتیب صدر اعظم آلمان برای تحریم های مالی سریع علیه روسیه بر اتحادیه اروپا فشار می آورد.

گئورگ اشترایتر، معاون سخنگوی دولت آلمان امروز در برلین گفت که از آنجایی که مسکو هیچ علاقه ای به شفاف سازی درباره سقوط هواپیمای خطوط مالزی نشان نمی دهد صدر اعظم آلمان در نظر دریافت تصمیمات سریع را ضروری می داند.

وی همچنین توضیح داد که روسیه همچنین به اندازه کافی روی گروه های هوادار روسیه مسلح که بعضی از آن ها توسط کارکنان با سابقه سازمان اطلاعات روسیه رهبری می شوند تاثیر گذار نیست. بنابراین مرکل از تصمیمات روز سه شنبه وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا برای تشدید و تسریع روند تصویت تحریم های بیشتر علیه روسیه حمایت می نماید. وی تاکید نمود که شورای اروپایی در صورت لزوم یک نشست ویژه دیگر را در این راستا برگزار می نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان هم با لحن شدیدتری مسکو را مورد انتقاد قرار داده و گفت: روسیه تا به حال وعده های زیادی داده است و عمل ننموده است. حالا دیگر کافی است.

مرکل همچنین از پیشنهادات کمیسیون اتحادیه اروپا به منظور محدودیت دسترسی به بازارهای سرمایه و در زمینه تسلیحات و محصولات و فن آوری های دارای کاربرد دو گانه از جمله بخش انرژی استقبال کرد. به این ترتیب اتحادیه اروپا خود را به رفتارهای آمریکا در این باره نزدیک می نماید.

معاون سخنگوی دولت آلمان همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا یک اقدام تنبیهی برای مسکو می تواند محرومیت این کشور از جام جهانی 2018 باشد گفت هنوز چهار سال دیگر تا جام جهانی زمان باقی مانده است و ما مسائل فوری تری از این داریم. ضمناً دولت آلمان در این باره تصمیم نمی گیرد.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 655

به "برلین خواهان تحریم های سریع مالی علیه مسکو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلین خواهان تحریم های سریع مالی علیه مسکو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید