باید به کالدرون و استراماچونی یک سال فرصت داد

به گزارش خبرنگاران، امید نمازی در مقطعی به عنوان مربی تیم ملی فوتبال ایران در کنار کارلوس کی روش فعالیت می کرد. وی سال گذشته هم سرمربی تیم ذوب آهن بود که پیش از انتها نیم فصل از راهنمایی این تیم کنار رفت. این مربی که با تیم های پایه آمریکا همکاری می نماید، قرار است به زودی راهنمایی یکی از تیم های باشگاهی این کشور را هم برعهده بگیرد.

باید به کالدرون و استراماچونی یک سال فرصت داد

نمازی که شناخت کاملی از فوتبال ایران دارد، در مصاحبه با خبرنگاران درباره سه موضوع یعنی شباهت ناکامی ذوب آهن سال گذشته با سال جاری، عملکرد سرمربیان خارجی پرسپولیس و استقلال و همچنین نتایج کارلوس کی روش در تیم ملی کلمبیا صحبت کرد. نمازی به واسطه حضور مک آلن مربی پیشین دروازه بان های ذوب آهن در تیم ملی کلمبیا کم و بیش از اتفاقات اتفاق افتاده در این تیم باخبر است و می گوید کی روش در صورت ادامه این روند در تیم ملی کلمبیا دوام نمی آورد.

مشروح مصاحبهی نمازی با خبرنگاران در ادامه می آید:

قهرمان این فصل تا هفته پایانی معین نیست

لیگ سال جاری فوتبال ایران از نظر کیفیت سطح بالایی دارد و جذاب است چون مدعی برای قهرمانی زیاد است. پرسپولیس، استقلال، تراکتور، سپاهان و شهر خودرو تیم هایی هستند که حرفی برای گفتن دارند. فولاد هم با جواد نکونام خوب نتیجه گرفته است. فکر می کنم سال جاری لیگ جذابی بگردد و قهرمان تا هفته پایانی معین نباشد.

باید به کالدرون و استراماچونی حداقل یک سال فرصت داد

استراماچونی و کالدرون سوابق زیادی در کشورهای دیگر دارند. آنها کارنامه خوبی دارند و باید به این دو مربی خارجی وقت داد. اینکه با یکی دو بازی بخواهیم راجع به آنها قضاوت کنیم کار درستی نیست. متاسفانه در ایران خیلی سریع حتی از طرف پیشکسوتان باشگاه علیه یک مربی بخصوص مربی خارجی موضع گرفته می گردد. باید حداقل یک سال به این مربیان وقت بدهند تا تفکراتشان را پیاده نمایند؛ همان اتفاقی که برای پرسپولیس با برانکو افتاد. اگر این صبر و حوصله وجود باشد دو تیم از مربیان خارجی خود سود می برند. باید دید در ادامه کار کدام تیم روند بهتری پیدا می نماید.

فوتبال ما در ذوب آهن به روز و استاندارد بود

سال گذشته حداقل تا زمانی که بنده سرمربی تیم ذوب آهن بودم، همه کارشناسان اشاره داشتند ذوب آهن خوب بازی می نماید و فقط در نتیجه گیری پیروز نبودیم. یک مشکل خاص داشتیم و آن هم گلزنی بود. فوتبالی که بازی می کردیم به روز و استاندارد، روی زمین و با مالکیت زیاد توپ بود. متاسفانه در یارگیری بخصوص در جذب مهاجم نتوانستیم نفرات مدنظر را جذب کنیم. در عین حال باشگاه تصمیم گرفت مرتضی تبریزی که سال قبلش 12 یا 13 گل زده بود را به استقلال بفروشد. ابتدا مخالف فروش او بودم ولی وقتی دیدم تبریزی هم میلی به ماندن ندارد موافقت کردم. قرار بود پول فروش تبریزی را صرف جذب یکی دو مهاجم خوب کنیم که این اتفاق رخ نداد.

ذوب آهن سال جاری با سال گذشته اصلا قابل مقایسه نیست

خودم رفتم ارسلان مطهری را در لیگ عمان پیدا کردم. او پنج هفته هم با ما تمرین کرد. تا کارت بازی اش را بگیرند، دیگر فرصت بیشتری به مربیگری من نرسید و از مجموعه جدا شدم. هیچ موقع نمی توان تیم امروز را با تیم سال گذشته مقایسه کرد. امروز ذوب آهن سه تیم خوب دارد. الان ذوبی ها 30 بازیکن درجه یک و خوب سر حال دارند. باید مشکل تیم را از کادر فنی تیم پرسید. سال گذشته سه بازیکن سرباز ذوب آهن را هم نداشتم که سال جاری توانستند این سه نفر را برگردانند. حتی بعد از جدایی من، محمدرضا خلعتبری را جذب کردند. مطهری به جایی رسیده که برای ذوب آهن گلزنی می نماید. ذوب آهن تیم کاملی دارد. من فاقد این تیم بودم و در گلزنی مشکل داشتیم. اغراق نیست اگر بگویم فوتبال ما در لیگ ایران بهترین فوتبال بود.

حمایت ها از من به تدریج از بین رفت

حدود دو، سه سال دنبالم بودند که به ذوب آهن بیایم و یک کار بنیادی در این باشگاه انجام بدهیم. فکر نمی کنم 11 بازی ملاک خوبی برای تغییرات باشد. فراموش کردم بگویم در 11 بازی طبق گفته کارشناسان داوری در برنامه نود بیشترین ضربه را از داوری ها خوردیم. کاملا به خاطر دارم که در 6 بازی داوری ها چقدر به ضرر ما بود. این اشتباهات، نتایج بازی هایمان را تغییر داد. مدیرعامل خودش 6 بار به خاطر همین ناداوری ها به کمیته انضباطی رفت. بعد از 11 بازی آن حمایتی که باید می شد از بین رفت. حالا فشار رئیس کارخانه و هیات مدیره هم بود.

دخالت نمی شد من هم نتیجه می گرفتم

اعضای هیات مدیره از هفته هفتم و هشتم سئوالاتی در رسانه ها عنوان نموده بودند ولی دنبال این بودم که در نیم فصل تغییراتی انجام بدهم. می خواستم یکی دو بازیکن را حذف و نفرات خوبی را به تیم اضافه کنم. بدون شک اگر مانده بودم و می توانستم این تغییرات را انجام بدهم. اگر دخالت نمی شد، همانطور که تیم در نیم فصل دوم نتیجه گرفت، ما هم نتیجه می گرفتیم و الان می توانستیم در شرایط بهتری باشیم. آن حمایت لازم از من نشد. برای اولین بار به عنوان سرمربی باشگاهی در ایران کار می کردم و به کسی هم وابسته نیستم. با لابی هایی که صورت گرفت، زمان لازم برای اجرای برنامه ها به من داده نشد. الان دیگر گذشته است ولی واقعا نسبت به من کم لطفی شد.

به وسیله دستیارم در ذوب آهن از تیم کلمبیا خبر دارم

اینکه هر روز بخواهم کار کارلوس کی روش و کلمبیا را دنبال کنم نه ولی چون مک آلن مربی دروازه بان هایی که با خودم به ذوب آهن آورده بودم الان پیش کی روش و در حال همکاری با تیم ملی کلمبیا است، گاهی با هم صحبت می کنیم و خبرها به من می رسد.

این نتایج ادامه یابد کی روش در کلمبیا دوام نمی آورد

متاسفانه این درگیری ها از طرف کی روش در کلمبیا هم ادامه داد. مطمئن باشید فدراسیون کلمبیا با این مسائل کنار نمی آید. کی روش باید دنبال این باشد که نتایج تیمش خوب باشد. کلمبیا یکی از قدرت های بزرگ دنیا در فوتبال است و انتظار زیادی از این تیم می رود. بنابراین نتایج باید خوب باشد. حالا اگر نتایجش خوب باشد کی روش می تواند مثل ایران به قولی حکمفرمایی کند اما اگر این نتایج ادامه یابد فکر نمی کنم کی روش خیلی زیاد در کلمبیا دوام بیاورد. همواره گفته ام که کی روش مربی بزرگ و با دانشی است و فقط باید نتایجی که مردم کلمبیا از وی انتظار دارند را برآورده کند و با این تیم پیروز باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 24 آذر 1398 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 638

به "باید به کالدرون و استراماچونی یک سال فرصت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید به کالدرون و استراماچونی یک سال فرصت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید