انتصاب سفیری برای زنان، صلح و امنیت در کانادا

به گزارش مسافرت رو به نقل از یورونیوز، وزارت خارجه کانادا از ایجاد پست جدیدی در دستگاه دیپلماسی این کشور با عنوان سفیری برای زنان، صلح و امنیت اطلاع داد که به پیشرفت برنامه های فمینیستی یاری نموده و از مشارکت بیشتر زنان در حفظ صلح و حل منازعات بین المللی حمایت می نماید.

انتصاب سفیری برای زنان، صلح و امنیت در کانادا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

این خبر در جریان اولین نشست جهانی وزرای خارجه زن اعلام شد؛ نشست دو روزه ای که با میزبانی مشترک کانادا و اتحادیه اروپا در مونترال برگزار گردید.

کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا در این نشست اظهار داشت: جامعۀ مدنی داخلی و بین المللیِ متعهد به فمینیسم، به ما می گوید که کانادا باید در این راه حرکت بلندپروازانه تری داشته باشد و یکی از راههای انجام این کار، داشتن مقامی در سطحی بالا برای این موضوع است.

فریلند تایید کرد که کانادا حدود 25 میلیون دلار نیز به تامین اقتصادی ابتکاراتی اختصاص داده که با هدف مبارزه با خشونتهای مبتنی بر جنسیت و برای افزایش مشارکت زنان در روند صلح طراحی شده است.

موضوع داشتن سفیری برای زنان، صلح و امنیت از سال 2000 میلادی در سطح بین الملل مطرح بوده و کانادا اولین کشوری است که در این زمینه دست به اقدامی عملی می زند که حاصل فعالیت رسانه ها و گروههای مدنی در این کشور است.

از نظر هواداران این طرح، اگرچه نمی توان در نقش زنان برای برقراری صلح اغراق کرد اما ورود کامل و فعال زنان به مذاکرات، شانس رسیدن به توافقنامه های پایدار را بطور قابل توجهی افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 329

به "انتصاب سفیری برای زنان، صلح و امنیت در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب سفیری برای زنان، صلح و امنیت در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید