افسران شورشی در مالی به گذار مدنی و انتخابات وعده دادند

به گزارش مسافرت رو، افسرانی که دولت و رئیس جمهوری مالی را در یک کودتای نظامی سرنگون کردند، امروز (چهارشنبه) در بحبوحه محکومیت ها و انتقادهای شدید بین المللی به احیای ثبات در این کشور و نظارت بر یک فرایند انتقالی در راستای برگزاری انتخابات در یک دوره منطقی متعهد شده اند.

افسران شورشی در مالی به گذار مدنی و انتخابات وعده دادند

به نقل از خبرگزاری رویترز، ابراهیم بوباکار، رئیس جمهوری مالی اواخر روز سه شنبه استعفا و مجلس را چند ساعت پس از دستگیری توسط شورشی های ارتش منحل کرد و کشوری را که با اعتراضات گسترده و حضور شبه نظامیان روبروست، بیشتر در گرداب بحران فرو برد.

تا امروز هنوز تعیین نشده است که چه کسی رهبری این شورش را بر عهده دارد.

اما اسماعیل واگو، سخنگوی این افسران شورشی که خود را کمیته ملی برای نجات مردم می خوانند، گفته که آنها این اقدام را برای جلوگیری از ناآرامی بیشتر در کشورشان انجام دادند. وی همچنین از جنبش های سیاسی و مدنی مالی دعوت کرد تا برای مطرح کردن شرایطی به منظور ایجاد یک انتقال سیاسی به آنها محلق شوند.

اواخر روز سه شنبه، معترضان ضد دولتی در مالی در حمایت از افسران شورشی به خیابان های باماکو، پایتخت مالی آمدند. ساعات اولیه امروز خیابان های پایتخت مالی ساکت تر از روز گذشته بود و غیرنظامیان کمتری در خیابان ها حضور داشتند و شواهدی از غارت های شب گذشته به چشم می خورد.

امروز همچنین کمیسیونر صنعت اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه بر برگزاری یک انتخابات جدید در مالی در چارچوب زمانی قابل قبول تاکید دارد، در حالیکه چین گفته است که مخالف تغییر نظام در این کشور آفریقایی به واسطه زور است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: mosaferatro.ir شناسه مطلب: 1241

به "افسران شورشی در مالی به گذار مدنی و انتخابات وعده دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسران شورشی در مالی به گذار مدنی و انتخابات وعده دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید