آمریکا به بهانه یاری های انسانی تحریم های جدیدی علیه ونزوئلا وضع کرد

دولت آمریکا شش مقام دولتی ونزوئلا را به بهانه ممانعت از ورود یاری های به اصطلاح بشردوستانه تحریم کرد.

آمریکا به بهانه یاری های انسانی تحریم های جدیدی علیه ونزوئلا وضع کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه اعلام نمود شش مقام دولتی ونزوئلا مرتبط با نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور را تحریم نموده است.

بر اساس ادعای آمریکا، این افراد کنترل گروه هایی را در اختیار داشته اند که مانع ورود محموله یاری های به اصطلاح انساندوستانه آمریکا به داخل ونزوئلا شده اند.

بر اساس ادعای وزیر خزانه داری آمریکا، افراد تحریم شده جزو مقامات امنیتی دولت نیکلاس مادورو هستند که به دلیل خشونت های شنیع، مرگ و میرهای دلخراش، و آتش زدن بی رحمانه محموله های غذایی و دارویی برای مردم بیمار و گرسنه ونزوئلا تحریم شده اند.

روز دوشنبه هم وزارت خزانه داری آمریکا چهار مقام دیگر دولت ونزوئلا را به فهرست افراد تحریم شده افزوده بود.

پیش از این، ایالات متحده سیلیا آدلا فلورس د مادورو همسر رئیس جمهور، دلسی الوینا رودریگز لوپز معاون رئیس جمهور، و همچنین ولادیمیر پادرینو لوپز وزیر دفاع ونزوئلا را تحریم نموده بود.

خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا نیز که از حمایت غربی ها برخوردار است، هفته گذشته با مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در قالب اجلاس گروه لیما دیدار کرد تا راهبرد مشترکی را برای اقدامات بعدی در بحبوحه بحران سیاسی در ونزوئلا اتخاذ نمایند.

مادورو اعلام نموده است که آمریکا با مداخله در امور داخلی ونزوئلا میخواهد یاری های اجباری بشردوستانه را وارد این کشور کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 31 خرداد 1398 شناسه مطلب: 219

به "آمریکا به بهانه یاری های انسانی تحریم های جدیدی علیه ونزوئلا وضع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به بهانه یاری های انسانی تحریم های جدیدی علیه ونزوئلا وضع کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید